*Στον πρώτο γύρο: Φόρεστ Γκριν – Λίνκολν 2-3

ΛΙΝΚΟΛΝ

Την πρώτη της ήττα μετά από έξι παιχνίδια πρωταθλήματος και με απολογισμό τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες, γνώρισε η Λίνκολν. Προερχόμενη από τους αποκλεισμούς σε FA Cup και FA Trophy, από Άρσεναλ και Γιορκ αντίστοιχα, η ομάδα του Ντάνι Κόλεϊ φιλοξενήθηκε από την Μπορεχαμ Γουντ, στην έδρα της οποίας και ηττήθηκε με 2-0. Και τα δυο τέρματα της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο τελευταίο μισάωρο.

Μετά και την ήττα της αυτή, η Λίνκολν υποχώρησε στην δεύτερη θέση, καθώς είδε την Φόρεστ Γκριν να την προσπερνάει στην κορυφή, έχοντας ωστόσο και τρία παιχνίδια περισσότερα. Με τέρμα τα 67-34 διαθέτει μια από τις καλύτερες επιθέσεις και άμυνες της κατηγορίας. Έντεκα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, ούσα αήττητη στα έντεκα τελευταία (8-3-0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Μπόρεχαμ Γουντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Λίνκολν – Φόρεστ Γκριν παίζει στην Betshop

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Φόρεστ Γκριν, μετά και από αυτές κόντρα σε Σάτον (1-2) και Ρέξαμ (3-0). Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Μαρκ Κούπερ φιλοξένησε την Σόλιχουλ Μορς, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με το τέρμα του Ρομπέρτ στο 40′. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1, με την Ρόβερς να παίρνει εν τέλει τη νίκη με 2-1, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Ντόιτζ, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με τη νίκη της αυτή, η Φόρεστ Γκριν έφτασε τους 75 βαθμούς στο πρωτάθλημα και προσπέρασε στην πρώτη θέση την Λίνκολν, η οποία έχει και τρία παιχνίδια λιγότερα. Παράλληλα, με 79 τέρματα στο ενεργητικό της, διαθέτει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας. Έντεκα νίκες, μια ισοπαλία και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της. Για το σημερινό παιχνίδι στην έδρα της Λίνκολν, δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Σόλιχουλ Μορς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.