Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΛΙΑΟΝΙΝΓΚ

Πάλεψε μ’ όλες της τις δυνάμεις αλλά δεν τα κατάφερε η Λιαονίνγκ, η οποία γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από τη Χενάν με 2-1. Πολύ κακή στο πρώτο δεκάλεπτο, πλήρωσε την αδράνεια της άμυνας της, δεχόμενη δύο γκολ (2’, 8’), μείωσε άμεσα στο 17’ της αναμέτρησης. Στη συνέχεια έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά δεν τα κατάφερε. Δεύτερη σερί αγωνιστική που αγνοεί τη νίκη, μετά την ισοπαλία με τη Σαντόνγκ (1-1 εντός έδρας). Παρέμεινε στην 11η θέση της κατάταξης, είδε τη διαφορά από τη γραμμή του υποβιβασμού να μειώνεται στους τρεις πόντους. Αήττητη στις τέσσερις πρόσφατες εντός έδρας εμφανίσεις της, μετρώντας τρεις νίκες και μία ισοπαλία (όλες ήρθαν Goal/Goal). Για δεύτερη αγωνιστική τιμωρημένος ο Γουάνγκ Λιανγκ (ΜΕ 16/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Χενάν.

Στατιστικό: Πέντε σερί G/G μετράει η Λιαονίνγκ στις τελευταίες της εμφανίσεις στο πρωτάθλημα.

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΙΠΓ

Από την άλλη πλευρά η ΣΙΠΓ επέστρεψε άμεσα στις επιτυχίες, μετά την ήττα στο ντέρμπι της Σανγκάης από την Σενχούα (2-1 εκτός έδρας), επικρατώντας με το διαστημικό 5-3 της Τσονγκίνγκ στην έδρα της. Προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο η αντίπαλος ανέτρεψε μέχρι το 69’ το σκορ (2-3). Έδειξε ψυχραιμία στη συνέχεια και γύρισε το αποτέλεσμα μέσα σε είκοσι λεπτά (71’, 77’ 90’). Παρέμεινε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, εντός στόχων, αφού η έξοδος στο Τσάμπιονς Λιγκ αποτελεί αυτοσκοπό, στο +3 από την τέταρτη θέση. Μετράει μόλις μία ήττα στα τελευταία επτά παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (3-3-1). Στο 2-2-2 το ρεκόρ της στις πρόσφατες εξόδους της. Φιλοξενείται στην έδρα της Λιαονίνγκ και θέλει να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί της. Μάχη δίνει ο σούπερ σταρ Χούλκ (ΕΠ 1/1) για να ταξιδέψει με την αποστολή στη Σενιάνγκ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-3 επί της Τσονγκίνγκ.

Στατιστικό: Τρία συνεχόμενα Over 2.5 μετράει η Σανγκάη στα τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα.