*17η αγωνιστική.

*No Goal και Under 2.5 και τα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Μόλις ένα διπλό έχει εμφανιστεί στα 17 τελευταία μεταξύ τους ματς και στις δύο έδρες, το πήρε η Κρισιούμα το 2012 (1-2).

ΚΡΙΣΙΜΟΥΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 απέναντι στην ABC. Το τέρμα που έκανε τη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες σημείωσε ο Φελίπε Ματέους στο 32’ από το σημείο του πέναλτι. Η Κρισιούμα αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 19’.

Πέρασε δύσκολες στιγμές στην έδρα της ABC στο τελευταίο παιχνίδι της, δέχθηκε ισχυρή πίεση, ωστόσο όχι απλά στάθηκε όρθια, αλλά πήρε και τη νίκη. Έμεινε με δέκα παίκτες μόλις στο 19’, σκόραρε από το σημείο του πέναλτι στο 32’, με κορυφαίο τον τερματοφύλακά της Γκουστάβο (που χτύπησε και αντικαταστάθηκε στο 89’) πανηγύρισε τους τρεις βαθμούς.

Ήταν το τρίτο διαδοχικό τρίποντο για την Κρισιούμα, η οποία διατηρείται αήττητη στα πέντε πιο πρόσφατα ματς της (4-1-0). Σε απόσταση αναπνοής από την πρωτοπόρο Βίλα Νόβα, αν κερδίσει σήμερα θα βρεθεί έστω και προσωρινά μόνη της στην πρώτη θέσης της κατάταξης.

Κρισιούμα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

Γκουαρανί

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 απέναντι στην Λοντρίνα. Προηγήθηκε στο 23’ με τον Ντέρεκ, ισοφαρίστηκε στο 43’. Στο 87’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπρούνο Μέντες από το σημείο του πέναλτι.

Δυσκολεύτηκε πολύ στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της απέναντι στην Λοντρίνα, τελικά κατάφερε έστω και στο τέλος να πάρει τη νίκη η Γκουαρανί, που ήταν καλύτερη σε γενικές γραμμές. Η αλλαγή προπονητή στις αρχές Ιουνίου φαίνεται πως την έχει ωφελήσει, στα πέντε πιο πρόσφατα ματς της έχει μία μόλις μία ήττα.

Τη γνώρισε εκτός έδρας, απέναντι στην Μποταφόγκο με 1-0, στα τέσσερα υπόλοιπα ματς μετρά τρεις νίκες και μία ισοπαλία. Στο -5 από την πρώτη τετράδα και την άνοδο, ένα θετικό αποτέλεσμα θα της δώσει σημαντική ώθηση, αν και στα οκτώ εκτός έδρας ματς στο τρέχον πρωτάθλημα κέρδισε μόλις μία φορά.