Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

* Η Μόναχο 1860 πανηγύρισε μόλις δύο νίκες στα 19 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ

Χωρίς νίκη παραμένει η Καρλσρούη στις δύο αγωνιστικές που έδωσε, μέχρι στιγμής, στο φετινό πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Οράλ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Μπίλεφελντ (0-0 εκτός έδρας) και Μπόχουμ (1-1 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία πριν από δύο βδομάδες οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σελότσι στο 34’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 65’ ο Διαμαντάκος. Την προηγούμενη βδομάδα η Καρλσρούη γνώρισε τον αποκλεισμό από τον 1ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας, μετά την εκτός έδρας ήττα της από τη σημερινή αντίπαλό της, Μόναχο 1860.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Άινερ στο 60’, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν επτά λεπτά αργότερα με τον Διαμαντάκο. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Μάτμοουρ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. «Είχαμε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουμε. Κάποιες τις πετάξαμε στον κάδο», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Καρλσρούης. Από την πλευρά του ο υπαρχηγός Βαλεντίνι είπε: «Το μοναδικό πράγμα που μας λείπει μέχρι στιγμής είναι το τελικό σουτ, η ψυχραιμία και η αποτελεσματικότητα σε αυτό. Σίγουρα θέλουμε να πάρουμε εκδίκηση από τη Μόναχο 1860 για τον αποκλεισμό».

Προηγούμενο ματς: Τον αποκλεισμό από το Κύπελλο Γερμανίας γνώρισε η Καρλσρούη, καθώς γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Μόναχο 1860.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Καρλσρούης για το πρωτάθλημα.

ΜΟΝΑΧΟ 1860

Μετά την ήττα που γνώρισε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος από τη Γκρόιτερ Φιρτ (1-0 εκτός έδρας) η Μόναχο 1860 κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μπίλεφελντ πριν από δύο βδομάδες, επικρατώντας εντός έδρας με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 67’ ο Άινερ. Την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Ρούνιαϊτς επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της σημερινής αντιπάλου του, Καρλσρούης, πανηγυρίζοντας παράλληλα την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Άινερ στο 60’, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν επτά λεπτά αργότερα με τον Διαμαντάκο.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Μάτμοουρ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. «Είχαμε κάποιες καλές στιγμές στην αναμέτρηση, ενώ δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες. Πιο σημαντικό από όλα αμυνθήκαμε σωστά. Φυσικά και πρέπει να βελτιωθούμε σε αυτόν τον τομέα ακόμα περισσότερο. Η αναμέτρηση κόντρα στην Καρλσρούη θα κριθεί από το πάθος και την αποφασιστικότητα των ποδοσφαιριστών. Πρέπει να δουλέψουμε σαν ομάδα. Είμαι πολύ αισιόδοξος για την αγωνιστική κατάσταση των παικτών μου», τόνισε μεταξύ άλλων ο προπονητής των «λιονταριών».

Προηγούμενο ματς: Το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας εξασφάλισε η Μόναχο 1860 επικρατώντας εντός έδρας με 2-1 της Καρλσρούη.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στο ένα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Μόναχο 1860 για το πρωτάθλημα.