Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΓΙΑΒΟΡ

Σε κακή κατάσταση είναι το τελευταίο διάστημα η Γιαβόρ, η οποία γνώρισε την ήττα από την νεοφώτιστη Νάπρεντακ στο Κρούσεβατς με 3-1. Δέχθηκε πολύ γρήγορα δύο γκολ (6’, 13’), αντέδρασε άμεσα και μείωσε ένα λεπτό αργότερα (14’), αλλά το τρίτο γκολ που δέχθηκε στο 83’ της έκοψε τα φτερά και δεν είχε χρόνο να αντιδράσει. Τρίτη διαδοχική ήττα, είχαν προηγηθεί αυτές από τις Παρτιζάν (0-2 εντός έδρας) και Βοϊβοντίνα (4-0 εκτός έδρας), έχει ωστόσο το ελαφρυντικό ότι αγωνίστηκε με δύσκολους αντιπάλους. Βρίσκεται στη 14η θέση της κατάταξης με πέντε πόντους στη συλλογή της, τέσσερις μακριά από τα πλέι οφ, τα οποία θέλει για να αποφύγει νωρίς τον υποβιβασμό.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Νάπρεντακ.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

ΤΣΟΥΚΑΡΙΤΣΚΙ

Πολύ λίγη εμφανίστηκε στο παιχνίδι με τη Βοϊβοντίνα η Τσουκαρίτσκι, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 στο Βελιγράδι. Ελαφρά καλύτερη η ομάδα από το Νόβι Σαντ πήρε δίκαια το προβάδισμα στο πρώτο μέρος (21’). Στην επανάληψη το σύνολο του Λέσνιακ ισοφάρισε με τον Μάτιτς να εκτελεί από τα έντεκα βήματα με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Άνευ λόγω και αιτίας η κατάρρευση του στη συνέχεια, δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά (67’, 72’) και ήρθε μοιραία η ήττα. Δεύτερη σερί ήττα και τέταρτη στην πρώτη εξάδα αγώνων (1-1-4), πραγματοποιεί πολύ κακή εκκίνηση, έχοντας μείνει ήδη αρκετά πίσω από τα υψηλά στρώματα της κατάταξης. Τρεις ήττες ο απολογισμός της στις φετινές εξόδους της, ταξίδεψε στην Ιβανίτσα με στόχο να πάρει το αποτέλεσμα που θα της υψώσει το ηθικό και δεν είναι άλλο από την κατάκτηση των τριών βαθμών.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 3-1 από την Βοϊβοντίνα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.