* Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Χάντερσφιλντ για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Ίπσουϊτς για το πρωτάθλημα.

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε μετά από επτά αγωνιστικές η Χάντερσφιλντ στο πρωτάθλημα. Αφού επικράτησε των Μπρίστολ Σίτι (2-1 εντός έδρας), Μπέρτον Άλμπιον (1-0 εκτός έδρας), Νόριτς (2-1 εκτός έδρας), Νότιγχαμ Φόρεστ (2-1 εντός έδρας) και Γουίγκαν (1-0 εκτός έδρας), και μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Μπλάκμπερν (1-1 εκτός και εντός έδρας) το συγκρότημα του Βάγκνερ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Σέφιλντ Γουένσντεϊ, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 2-0 την προηγούμενη βδομάδα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 54’ με τον Γουάλας. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φορεστιέρι.

Αξίζει να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με δέκα ποδοσφαιριστές από το 70’, λόγω της απευθείας αποβολής του Πέιν. Στις 12 συνολικά εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Χάντερσφιλντ για το πρωτάθλημα σημείωσε οχτώ νίκες, δύο ισοπαλίες και δύο ήττες (17-11 τα γκολ). Η τελευταία εντός έδρας νίκη της Χάντερσφιλντ επί της Ίπσουϊτς σε όλες τις διοργανώσεις χρονολογείται στις 6 Απριλίου του 2015 (2-1). Στη διάθεση του προπονητή τους βρίσκονται οι μέσοι Χογκ και Φαν λα Πάρα για τη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Με άδεια χέρια επέστρεψε η Χάντερσφιλντ από την έδρα της Σέφιλντ Γουένσντεϊ γνωρίζοντας την ήττα με 2-0, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Χάντερσφιλντ με αντίπαλο την Ίπσουϊτς σε όλες τις διοργανώσεις.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΙΠΣΟΥΪΤΣ

Τον αποκλεισμό από τον 3ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας γνώρισε η Ίπσουϊτς μεσοβδόμαδα, μετά την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Λίνκολν. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Άρνολντ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε το συγκρότημα του ΜακΚάρθι για το πρωτάθλημα σημείωσε τρεις νίκες και δύο ήττες. Πιο συγκεκριμένα επικράτησε των Γουίγκαν (3-2 εκτός έδρας), Μπρίστολ Σίτι (2-1 εντός έδρας) και Μπλάκμπερν (3-2 εντός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Φούλαμ (2-0 εντός έδρας) και ΚΠΡ (2-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην Μπλάκμπερν την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Λόρενς στο 38’, προτού ο Άκπαν ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους στο 43’.

Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα μέσα σε τέσσερα λεπτά, η Ίπσουϊτς σκόραρε με τους Μπέρα (53’) και Λόρενς (57’) κάνοντας το 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Γκράχαμ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 74’. Στις οχτώ τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση η Ίπσουϊτς σημείωσε δύο νίκες, μία ισοπαλία και πέντε ήττες. Στις τέσσερις δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ στις πέντε σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Νοκ άουτ μέχρι το τέλος της σεζόν τέθηκε ο αμυντικός Γουέμπστερ λόγω τραυματισμού στην προπόνηση. Οι νεοαποκτηθέντες Μόουρ και Σπένσι αναμένεται να βρίσκονται στην αποστολή.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 1-0 γνώρισε η Ίπσουϊτς από τη Λίνκολν για το Κύπελλο Αγγλίας.

Στατιστικό: Η Ίπσουϊτς δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Magicbet)