ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Μπορεί να ολοκλήρωσε την περασμένη σεζόν αγνοώντας τη νίκη στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές, όμως η Χιούστον ξεκίνησε με το δεξί τη φετινή χρονιά. Στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν, η ομάδα του Βίλμερ Καμπρέρα φιλοξένησε το Σιάτλ, κόντρα στο οποίο κατάφερε να προηγηθεί με το τέρμα του Τόρες στο 20′. Τρία λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, ο Κιότο διπλασιάσε τα τέρματα των γηπεδούχων, με το Σιάτλ να μειώνει απλά στο ξεκίνημα της επανάληψης για το τελικό 2-1. Ρόμελ Κιότο, Έρικ Τόρες και Άλμπεθ Έλις αποτελούν ένα εξαιρετικό τρίο για την επιθετική γραμμή της Χιούστον, πράγμα που αποδείχθηκε στην αναμέτρηση με το Σιάτλ, και αν συνεχίσουν έτσι, τότε αναμένονται σπουδαία πράγματα από την ομάδα. Εκτός παραμένει μόνο ο τραυματίας Τζόι Γουίλις (ΤΕ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί του Σιάτλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

Δείτε τα Προγνωστικά ΗΠΑ (Κλικ Εδώ)

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ

Αντιθέτως, η Κολόμπους δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τους τρεις βαθμούς της νίκης, καθώς αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας. Πιο συγκεκριμένα, στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν, η ομάδα του Γκρεγκ Μπερχάλτερ φιλοξένησε το Σικάγο, κόντρα στο οποίο κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με το τέρμα του Έθαν Φίνλαϊ στο 17ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο, δεν κατάφερε να διατηρήσει αυτό το υπέρ της σκορ, καθώς δέχθηκε την ισοφάριση στο 73′, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης. Πολύ καλή εμφάνιση από τον τερματοφύλακα Ζακ Στέφεν, στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της ομάδας. Πολλές οι απουσίες της και για το αποψινό παιχνίδι της, με τους Γκαστόν Σάουρο (ΑΜ 0/0), Βάιλον Φράνσις (ΑΜ 0/0), Ντίλι Ντούκα (ΜΕ 0/0) και Αμπούτσι Ομπίνια (ΜΕ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με το Σικάγο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.