Πρώτος γύρος: Κόνιασπορ – Γκεντσλέρ 1-0

ΓΚΕΝΤΣΛΕΡΜΠΙΡΛΙΓΚΙ

Συνέχεια στην πτωτική της πορεία έδωσε η Γκεντσλερμπιρλίγκι, που έφυγε με άδεια χέρια από το Bahçeşehir Okulları, όπου γνώρισε βαριά ήττα με 3-0 από την Αλάνιασπορ. Αιφνιδιάστηκε από το δυνατό ξεκίνημα της αντιπάλου της, βρέθηκε από το 6’ πίσω στο σκορ, ενώ σε κανένα σημείο του αγώνα δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Ακόμη μια απογοητευτική εικόνα για την Γκεντσλέρ που βρίσκεται σε κακό φεγγάρι, κάτι που επιβεβαιώνει συνεχώς στα τελευταία παιχνίδια της. Δεύτερη σερί ήττα σε όλες τις διοργανώσεις, συμπλήρωσε έξι αναμετρήσεις χωρίς νίκη, μετρώντας αντίθετα τέσσερις ήττες και δυο ισοπαλίες. Υποχώρησε στην 13η θέση της Super Lig και στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη, με την Γκεντσλέρ να γνωρίζει πως δεν υπάρχουν περιθώρια για άλλες απώλειες.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 3-0 από την Αλάνιασπορ γνώρισε η Γκεντσλέρ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: over 2,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της  (παίξτο στην Goalbet).

Το Γκεντσλέρ – Κόνιασπορ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ

Σκούρα τα βρήκε την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Αντάλιασπορ η Κόνιασπορ, από την οποία κατάφερε να αποσπάσει δύσκολα το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Κακή στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε στο 44’ πίσω στο σκορ, ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε στο 59’ με τον Μπάγιτς. Το συγκρότημα του Κοτσαμάν αγωνιζόταν από το 67’ με δυο παίκτες παραπάνω, δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό του πλεονέκτημα μένοντας στο 1-1. Λίγη για ακόμη ένα παιχνίδι η Κόνιασπορ, συμπλήρωσε δυο αγωνιστικές χωρίς νίκη, ενώ έχει σημειώσει μόλις μια στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα. Επιρρεπής στο λάθος η άμυνα της έχει κρατήσει το μηδέν σε ένα παιχνίδι από τα εννέα πιο πρόσφατα στη Super Lig. Στο -8 από την πρώτη τετράδα θα προσπαθήσει να διασκεδάσει τις εντυπώσεις κόντρα στην Γκεντσλέρ.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Κόνιασπορ και Αντάλιασπορ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.