Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΚΕΡΕΤΑΡΟ

Η Κερετάρο ξεκίνησε πολύ καλά το φετινό πρωτάθλημα, έχοντας κερδίσει τα δυο από τα πέντε πρώτα παιχνίδια της, χωρίς να έχει ηττηθεί σε κανένα από αυτά, όμως από εκεί και έπειτα έχει ηττηθεί πέντε φορές, χωρίς να έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη παράλληλα. Την προηγούμενη αγωνιστική, γνώρισε ακόμη μια ήττα, στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την πρωταθλήτρια Πατσούκα (2-0) και πλέον βρίσκεται στην 14η θέση με μόλις δώδεκα βαθμούς μετά από έντεκα αγωνιστικές στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Μανουέλ Βούκετιχ βρίσκεται σε απόσταση βολής από τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ, όμως θα πρέπει να θυμηθεί το καλό της εαυτό από το ξεκίνημα της σεζόν και η νίκη κόντρα στην Σάντος Λαγκούνα σήμερα είναι επιτακτική.

Μεσοβδόμαδα, η Κερετάρο φιλοξένησε την Λόμπος, για τη φάση των “16” του κυπέλλου. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στην αναμέτρηση αυτή και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη πρόκριση για τα προημιτελικά, επικρατώντας με 3-1. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το πρώτο μόλις λεπτό, έκαναν την ανατροπή με τα τέρματα των Καμίλο Σανβέτσο (24′, 64′) και Κανδέλο (66′), παίρνοντας και την πρόκριση.

Αμφίβολος παραμένει ο Ρικάρντο Εσκέδα, ο οποίος δεν έχει αναρρώσει πλήρως από την ρήξη χιαστού που είχε υποστεί, ενώ αμφίβολος είναι και ο Αντρές Ρεντέρια, με πρόβλημα στο γόνατο. Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού παρέμεινε και ο Εμάνουελ Βίγια.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Λόμπος για το Κύπελλο.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Την έβδομη φετινή της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Σάντος Λαγκούνα, στην εντός έδρας αναμέτρηση με την φορμαρισμένη Τιχουάνα. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ μετά από τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, όμως κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν από το ημίχρονο, με το τέρμα του Κάρλος Ιζκιέρδοζ, αλλά και πάλι δεν κατάφεραν να πάρουν κάποιο βαθμό στην αναμέτρηση αυτή, καθώς η Τιχουάνα πήρε και πάλι το προβάδισμα στο 63ο λεπτό, με τον Ουρτάδο. Από τότε που ο Χοσέ Μανουέλ ντε λα Τόρε ανέλαβε τα ηνία της ομάδας, η Σάντος μετράει έξι βαθμούς σε πέντε παιχνίδια, σαφώς πιο βελτιώμενη από ότι ήταν στην αρχή του πρωταθλήματος, όμως παραμένει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας και χωρίς κάποια ελπίδα για να πάρει μια θέση στα πλέι οφ.

Εκτός αγωνιστικής δράσης για το υπόλοιπο της σεζόν θα παραμείνει ο Σέζαρ Ιμπάνιεζ, που υπέστη ρήξη χιαστού συνδέσμου, ενώ εκτός δράσης για τις επόμενες δυο εβδομάδες θα παραμείνει ο Νέστορ Αραούχο, που υποβλήθηκε σε εγχείρηση στο γόνατο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Τιχουάνα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.