Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Μετά από ένα σημαντικό χρονικό διάστημα, κατά το οποίο παρέμεινε αήττητη για τέσσερα παιχνίδια, μετρώντας τρεις νίκες και μία ισοπαλία, γνώρισε την πρώτη της ήττα. Έπεσε, μάλιστα, «θύμα» της Ρότσντεϊλ, η οποία μέχρι τότε δεν είχε σημειώσει ούτε μία νίκη στο πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησε πολύ μέτρια εμφάνιση και ήταν τυχερή που κατάφερε να πάει ισόπαλη με σκορ 1-1 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν κάπως καλύτερη, προσπάθησε να απειλήσει την αντίπαλη εστία, αλλά γνώρισε τελικά την ήττα, αφού δέχθηκε γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο της αναμέτρησης. Εμφανώς εκνευρισμένος παρουσιάστηκε ο Ρέσλερ μετά το παιχνίδι, δηλώνοντας: «Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα που έπαιξε εκεί έξω ήταν κάποια άλλη, σίγουρα όμως δεν ήταν η δική μου».

Σήμερα, όμως, επιστρέφει στην έδρα της, όπου παραμένει αήττητη τόσο στα 4 ματς που έχει δώσει εκεί φέτος, όσο και συνολικά στα 8 τελευταία. Μοναδικό πρόβλημα συνιστά ο μέσος Ράιαν, ο οποίος δεν μπόρεσε να αγωνιστεί στο προηγούμενο παιχνίδι με τη Ρότσντεϊλ, αφού ο Γερμανός τεχνικός εξέφρασε φόβους για πιθανή ανατροπή στον τραυματισμό του. Δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-1 από τη Ρότσντεϊλ.

Στατιστικό: Παραμένει αήττητη στα τελευταία 8 εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

ΜΚ ΝΤΟΝΣ

Παρέμεινε για τέταρτη συνεχόμενη εβδομάδα μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα και βρίσκεται πλέον στη 17η θέση της βαθμολογίας, μετρώντας μόλις 9 βαθμούς. Έχει, άλλωστε, καταφέρει να σημειώσει μόλις δύο νίκες στο φετινό πρωτάθλημα και η τελευταία της είχε επιτευχθεί στις 20 Αυγούστου στην εκτός έδρας αναμέτρηση απέναντι στη Ρότσντεϊλ.

Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της, έμεινε και πάλι στην ισοπαλία, αυτή τη φορά χωρίς τέρματα απέναντι στην Όξφορντ, μετά το εκτός έδρας 1-1 απέναντι στην πρωτοπόρο Μπόλτον. Για ακόμη ένα παιχνίδι ήταν καλή επιθετικά, δημιούργησε ουκ ολίγες ευκαιρίες στην αντίπαλη περιοχή, είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας, αλλά με το που έφτανε εκεί που έπρεπε, έκανε πάντα τη λάθος επιλογή και δεν κατάφερε να σκοράρει. «Είναι κάτι παραπάνω από εμφανές πως μας κοστίζουν πολύ οι πολλές χαμένες ευκαιρίες» δηλώνει ο κόουτς Ρόμπινσον.

Ο προπονητής της Μίλτον Κέινς Ντονς Καρλ Ρόμπινσον δεν αντιμετωπίζει μεγάλα αγωνιστικά προβλήματα, καθώς μοναδικοί απόντες είναι ο αμυντικός Γούτον και ο μέσος Ανέκε. Από κει και πέρα, ο γκολκίπερ Μάρτιν αν επιλεγεί, θα πραγματοποιήσει την 300η επίσημη συμμετοχή της ποδοσφαιρικής του καριέρας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας «λευκή» ισοπαλία απέναντι στην Όξφορντ.

Στατιστικό: Κατάφερε να σκοράρει και στα 4 φετινά εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε).