Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

*Κόπα Σουνταμερικάνα – 1ος γύρος. Αγώνας ρεβάνς – Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

ΕΣΤΟΥΔΙΑΝΤΕΣ (Αργεντινή)

Από ένα αήττητο σερί δεκατριών αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Εστουδιάντες, η οποία μετράει εννέα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, η ομάδα του Νέλσον Βίβας φιλοξενήθηκε από την Λος Άντες για τη φάση των “32” του κυπέλλου, με την Εστουδιάντες να παίρνει τη νίκη με 0-2. Ο Βιάτρι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 42ο λεπτό, με τον Ροντρίγκεζ να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 90ο λεπτό. Απόψε ρίχνεται στη μάχη του Κόπα Λιμπερταδόρες και θέλει να δώσει συνέχεια σε αυτό το αήττητο σερί της, στον εμφύλιο που έχει με αντίπαλο την Μπελγκράνο. ‘Εξι νίκες και δυο ισοπαλίες ο απολογισμός της στα οκτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Λος Άντες για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΜΠΕΛΓΡΑΝΟ (Αργεντινή)

Από την πλευρά της, και η Μπελγράνο προέρχεται από ένα αήττητο σερί τριών αγώνων, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία μέχρι τώρα. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, η ομάδα του Εστεμπάν Γκονζάλεζ φιλοξένησε την Ουρακάν για το κύπελλο, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Ο Αβελδάνο άνοιξε το σκορ για την ομάδα του μετά από είκοσι λεπτά αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με πέναλτι, τρία λεπτά αργότερα. Με το τελικό 1-1, οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι, εκεί όπου οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με σκορ 5-4. Όπως, η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Μπεγράνο θέλει να ξεκινήσει με ένα θετικό αποτέλεσμα το ταξίδι της στο φετινό Κόπα Σουνταμερικάνα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ουρακάν για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.