Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΑΓΚΟΥΙΛΑΣ

Την πρώτη της νίκη στο Κλαουσούρα πέτυχε την προηγούμενη αγωνιστική η Ριονέγκρο η οποία απέδρασε με το «διπλό» από την έδρα της Όνσε Κάλντας με 2-1. Εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τη δική της φρεσκάδα και την κούραση της αντιπάλου. Προηγήθηκε στο 20’ και διπλασίασε τα τέρματα της στο 57’, ενώ δέχθηκε τη μείωση του σκορ στο 69’ και ήταν αρκετά τυχερή στο φινάλε, καθώς η αντίπαλος έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, αλλά τελικά ήταν αυτή που πανηγύρισε τν πολύτιμη αυτή νίκη στο φινάλε. Μία νίκη που μπορεί να σημάνει τη δική της αντεπίθεση στο πρωτάθλημα, με στόχο να διευρύνει το αήττητο σερί της. «Μετά από αυτή τη νίκη θα δείτε το πραγματικό πρόσωπο που μπορούμε να βγάλουμε στο γήπεδο», τόνισε πανευτυχής ο τεχνικός Σαρμιέντο. Αήττητη στις τέσσερις πρόσφατες εντός έδρας αναμετρήσεις της σε Κλαουσούρα και Απερτούρα, μετρώντας μία νίκη και τρεις ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-1 επί της Όνσε Κάλντας.

Στατιστικό: Πέντε σερί Under 2.5 μετράει η Αγκουίλας στις πρόσφατες εντός έδρας αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα.

ΤΣΙΚΟ

Από την άλλη πλευρά η Τσίκο συνεχίζει να βρίσκεται σε κακή αγωνιστική κατάσταση και το απέδειξε για ακόμη μία φορά στο κρίσιμο εντός έδρας παιχνίδι με την Τζαγκουάρες, όπου γνώρισε την ήττα με 1-0, σ’ ένα παιχνίδι που και η δύο ομάδες μάχονται για την αποφυγή του υποβιβασμού. Σπατάλησε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, έχασε μάλιστα και πέναλτι πριν το κλείσιμο του ημίχρονο. Στην επανάληψη έμεινε πίσω στο 64’ της αναμέτρησης και η συνέχεια άνηκε όλη σ’ αυτήν, χωρίς ωστόσο να φτάσει στην ισοφάριση. Αυτή ήταν η τέταρτη σερί ήττα και η 12η αγωνιστική που αγνοεί τη νίκη (0-5-7). Βελτίωση ζήτησε από τους παίκτες του ο τεχνικός Σιέρα, καθώς η διαφορά από τη ζώνη του υποβιβασμού βρίσκεται στους πέντε βαθμούς και η ομάδα αν θέλει να σώσει την κατηγορία θα πρέπει να πάρει αποτελέσματα. Χωρίς νίκη στις 19 πρόσφατες εξόδους της στο πρωτάθλημα (0-8-11).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-0 από την Τζαγκουάρες.

Στατιστικό: Άσφαιρη έμεινε η Τσίκο στα τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα.