ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ

Αήττητη για όγδοο διαδοχικό παιχνίδι κατάφερε να παραμείνει η Ντάλκουρτ, η οποία προέρχεται από ένα σερί τεσσάρων διαδοχικών νικών. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πόγια Άσμπαγκι φιλοξενήθηκε από την Όργκιτε, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει τη νίκη με 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 14ο λεπτό ο Ιορδανός επιθετικός, Ραβέζ Λαουάν. Μια νίκη που διατήρησε την Ντάλκουρτ στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 25 βαθμούς μετά από 13 παιχνίδια, ισοβαθμώντας παράλληλα με την Σίριους. Έχει διατηρήσει ανέπαφη την εστία της στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, έχοντας δεχθεί παράλληλα μόλις ένα. Ικανοποίηση στις τάξεις της ομάδας για τη μέχρι τώρα παρουσία της, έχοντας παράλληλα πίστη για συνέχεια στις καλές εμφανίσεις. Παραμένει αήττητη εντός έδρας στα τελευταία 19 παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, με την τελευταία ήττα μπροστά στο κοινό της να είναι τον Μάρτιο του 2013.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Όργκιτε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό για στοίχημα: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Νταλκούρτ – ΑΦΚ Γιουνάιτεντ παίζει στην Betshop

ΑΦΚ ΓΙΟΥΝ.

Την πρώτη της ήττα μετά από τρεις διαδοχικές νίκες υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η ΑΦΚ Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Οζκάν Μελκεμίχελ φιλοξενήθηκε από την Βάρναμο, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 2-0, δεχόμενη γκολ στο 4ο και στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης. Αυτή η ήττα έφερε γκρίνια στις τάξεις της ομάδας, με τον κόουτς Μελκεμίχελ να τα ψάλει στους παίκτες τους για την κακή τους απόδοση στο παιχνίδι. Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας η ΑΦΚ, όπου και μετράει 26 βαθμούς μετά από 13 παιχνίδια, ούσα τρεις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Χάλμσταντ, η οποία έχει ένα παιχνίδι περισότερο, όταν και επικράτησε της Βάρναμο (5-2), την περασμένη Πέμπτη. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός στο φετινό πρωτάθλημα. Θετικό για τον Μελκεμίχελ στο σημερινό παιχνίδι, είναι ότι θα έχει όλους τους παίκτες του στη διάθεσή του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Βάρναμο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.