*Η αναμέτρηση αναβάλλεται εξαιτίας των κακών καιρικών συνθηκών που έκαναν το γήπεδο ακατάλληλο.

*Για τον πρώτο γύρο: Μπρόμλεϊ – Ντάγκεναμ & Ρεντ 1-3

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ & ΡΕΝΤ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ντάγκεναμ & Ρεντ, μετά και από αυτή επί της Μπρέιντρι Τάουν (3-0). Η ομάδα του Τζον Στιλ φιλοξενήθηκε από τη Νορθ Φέριμπι, στην έδρα της οποίας και πήρε μια ευρεία νίκη με σκορ 0-4. Μετά από 15 λεπτά αγώνα ο Οκεναμπιρί άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τον Χόκινς να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του, δυο λεπτά μετά. Στο 34ο λεπτό ο Γκάτριτζ έκανε το 0-4, με τον Οκεναμπιρί να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 64′, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 52 βαθμούς, ούσα και στην τέταρτη θέση και τρεις βαθμούς μακριά από την κορυφή και την Λίνκολν. Εφτά νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, μετρώντας μόλις ένα τρίποντο στα πέντε τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-4 επί της Νορθ Φέριμπι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Ντάγκεναμ & Ρεντ – Μπρόμλεϊ παίζει στην Betshop

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Αντιθέτως, από την δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Μπρόμλεϊ, μετά και από αυτή που υπέστη στην έδρα της Σάτον (2-0). Η ομάδα του Νιλ Σμιθ φιλοξένησε την Φόρεστ Γκριν, από την οποία και γνώρισα βαριά ήττα με σκορ 1-5. Ο Σουάινι στο 50ο λεπτό σημείωσε το μοναδικό τέρμα των γηπεδούχων στην αναμέτρηση, μειώνοντας προσωρινά σε 1-2 για την ομάδα του. Αξίζει να σημειωθεί πως ο σκόρερ της Μπρόμλεϊ, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης, αφήνοντας την ομάδα του με αριθμητικό μειονέκτημα. Μετά και από αυτή τη νέα της ήττα, βρίσκεται στην 13η θέση με 38 βαθμούς, όσους έχει και η Ρέξαμ, η οποία όμως έχει και ένα παιχνίδι περισσότερο. Μακριά από την έδρα της μετράει πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες στο πρωτάθλημα, μέχρι τώρα. Εκτός αποστολής για το παιχνίδι είναι ο τιμωρημένος Ρομπ Σουάινι (ΑΜ 23/2).

Το περασμένο Σάββατο, η Μπρόμλεϊ φιλοξένησε την Γουέλινγκ για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Τρόφι, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Αν και προηγήθηκε μόλις στο έκτο λεπτό με το τέρμα του Χόλαντ, η συνέχεια δεν ήταν ακριβώς αυτή που περίμενε, καθώς δέχθηκε δυο τέρματα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στα τελευταία λεπτά και την Μπρόμλεϊ να μένει εκτός συνέχειας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Γουέλινγκ για το Λιγκ Τρόφι.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα εφτά από τα οκτώ τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.