Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΑΣΤΡΑ

Την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερα παιχνίδια, όπου και μετρούσε μια ισοπαλία και τρεις ήττες, κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι η Άστρα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάριους Σουμούντικα φιλοξενήθηκε από την Τάργκου Μούρες κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 0-2, πετυχαίνοντας από ένα γκολ στις καθυστερήσεις του κάθε ημιχρόνου. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ο Άλιμπεκ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τον Φλορέα να γράφει το τελικό αποτέλεσμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα. Μια πολύ σημαντική νίκη για τους πρωταθλητές, οι οποίοι δεν έχουν ξεκινήσει με τον καλύτερο τρόπο στο φετινό πρωτάθλημα. Μετά από εννέα παιχνίδια βρίσκονται στην 12η θέση, όπου και μετρούν μόλις οκτώ βαθμούς. Μια νίκη, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμό της Άστρα στο φετινό πρωτάθλημα. Αμφίβολη θεωρείται η συμμετοχή του επιθετικού Νικουλάε, λόγω μυϊκών ενοχλήσεων.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Τάργκου Μούρες για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΙΑΣΙ

Από την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, μετά και από έξι αγωνιστικές, όπου και μετρούσε τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες, προέρχεται και η Ιάσι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νίκολο Νάπολι φιλοξένησε την Παντούρι, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 3-2. Αν και βρέθηκε πίσω από πολύ νωρίς στο παιχνίδι, εν τέλει κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Κιουκούρ στο 34ο λεπτό, ενώ στο 53′ πήρε και το προβάδισμα με το τέρμα του Μπόικιουκ. Τέσσερα λεπτά αργότερα δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης, με τον Πικιόνι στο 62′ να βρίσκει δίχτυα για την ομάδα του και να της χαρίζει τη νίκη. Με τους τρεις βαθμούς από το παιχνίδι αυτό, η Ιάσι έφτασε του 12 βαθμούς μετά από εννέα παιχνίδια και ισοβαθμεί με την Γκαζ Μετάν στην έβδομη θέση. Μια νίκη, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα και κόντρα στην Άστρα ευελπιστεί σε ένα θετικό αποτέλεσμα που θα την διατηρήσει σε τροχιά πλέι οφ. Με πάρα πολλές απουσίες η ομάδα του Νάπολι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Παντούρι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.