Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΤΣΕΣΤΕΡ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παρέμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η Τσέστερ, η οποία μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες σε αυτό το αρνητικό σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζόναθαν ΜακΚάρθι φιλοξενήθηκε από την Μπόρχαμ, κόντρα στην οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πέμπτο μόλις λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο, λίγα λεπτά πριν το φινάλε κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, με τον Ντούρελ να χαρίζει το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του με γκολ στο 83ο λεπτό. Αυτός ήταν και ο πρώτος της βαθμός μετά από δυο σερί ήττες κόντρα σε Μέιντστοουν (1-3) και Μπάροου (3-2). Δεν πείθει με τις εμφανίσεις της η Τσέστερ, με τον ΜακΚάρθι να ψάχνει να βρει ένα τρόπο για να αλλάξει την κακή εικόνα της ομάδας του. Απών από την αναμέτρηση θα είναι ο επιθετικός Τζέιμς Άλαμπι, ο οποίος διανύει την τρίτη και τελευταία αγωνιστική της τιμωρίας του, μετά και την αποβολή του κόντρα στην Μέιντστοουν. Εκτός και ο Ακιντούντε, που ταλαιπωρείται από μυϊκό πρόβλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Μπόρχαμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΣΑΤΟΝ ΓΙΟΥΝ.

Τη τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε το περασμένο Σάββατο, η Σάτον. Προερχόμενη από την εντός έδρας επικράτηση (2-0) επί της Τορκί, η ομάδα του Πολ Ντόσγουελ φιλοξένησε την Μάκλσφιλντ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει ακόμη μια νίκη και μάλιστα με το ίδιο σκορ (2-0). Μετά από 25 λεπτά αγώνα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με το τέρμα του Στερν και δώδεκα λεπτά αργότερα έφτασαν και στο 2-0, με τον Γκομίς να “διπλασιάζει” τα τέρματα της ομάδας του. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα ο απολογισμός της Σάτον μέχρι τώρα, ούσα αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Μια νίκη που ανέβασε ακόμη περισσότερα ψυχολογικά τους παίκτες της, οι οποίοι που θέλουν να πανηγυρίσουν ακόμη ένα “τρίποντο” σήμερα, κόντρα στην Τσέστερ. Μοναδική απώλεια είναι για ακόμη ένα παιχνίδι ο αμυντικός Ίστμοντ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Μάκλσφιλντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.