Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

*Σε γνώριμα λημέρια επιστρέφει ο προπονητής της Μπράντφορντ, Φιλ Πάρκινσον, καθώς βρισκόταν επί μια πενταετία στη Μπόλτον, προτού την εγκαταλείψει στις αρχές του καλοκαιριού για να καθίσει στον πάγκο της νυν ομάδας του.

ΜΠΟΛΤΟΝ

Εδώ και καιρό «έβγαζε» με τις εμφανίσεις της προς τα έξω εικόνα ομάδας που είναι εκτός φόρμας. Έμελλε, λοιπόν, να το πιστοποιήσει και με την πρώτη της φετινή που ήρθε στην έδρα της Γουόλσολ, με σκορ 1-0. Όπως συνέβη σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια που έδωσε από τις αρχές του Σεπτέμβρη κι έπειτα, παρουσιάστηκε νωθρή.

Δεν κατάφερε, μάλιστα, να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε μόλις στο πρώτο τέταρτο του αγώνα και δέκα λεπτά αργότερα, βρέθηκε και πίσω στο σκορ. Η συνέχεια του αγώνα αποτέλεσε έναν επιθετικό της μονόλογο με τους παίκτες της Γουόλσολ να παραμένουν «κατασκηνωμένοι» στην περιοχή τους. Παρ’ όλα αυτά και παρότι πίεσε σχεδόν ασφυκτικά, ειδικά στο δεύτερο μέρος, η πολυπόθητη ισοφάριση, δεν ήρθε ποτέ, προς απογοήτευση προπονητή και παικτών.

Επιστρέφει ο καλός μέσος Σπίρινγκ, αλλά θα απουσιάσει ο επιθετικός Άντερσον που αποβλήθηκε βλακωδώς στο παιχνίδι με τη Γουόλσολ, καθώς αντίκρισε την πρώτη κίτρινη κάρτα επειδή μπήκε στο ματς χωρίς να πάρει το «ΟΚ» του διαιτητή και τη δεύτερη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν όλα είχαν κριθεί.

Εκτός αποστολής, επίσης, παραμένει ο καλός επιθετικός Μαντάιν, μαζί με τον αμυντικό Ντέρβιτ, τον μέσο Πράτλι και τον επιθετικό Κλέιτον, που είναι απόντες εδώ και μεγάλο χρονικό διάστημα, αντιμετωπίζοντας προβλήματα τραυματισμών.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με σκορ 1-0 από τη Γουόλσολ.

Στατιστικό: Στα τελευταία της 4 παιχνίδια πρωταθλήματος σημειώθηκαν Under 2,5 γκολ.

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Μετά και την πρώτη ήττα της Μπόλτον στη χρονιά, την προηγούμενη αγωνιστική, παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα και θέλει να διευρύνει το σερί της στα εννιά παιχνίδια. Όσο απίθανο κι αν φαίνεται, πάντως, για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1, αυτή τη φορά στο εντός έδρας παιχνίδι της απέναντι στη Μπρίστολ Ρόβερς.

Είχαν προηγηθεί οι ισοπαλίες με το ίδιο σκορ απέναντι σε Όλνταμ, Μίλγουολ και Τζίλιγχαμ, με τα συνεχόμενα G/G στο πρωτάθλημα πλέον να φτάνουν στα έξι. Από την άλλη, όμως, στα τελευταία 20 παιχνίδια της, έχει σημειώσει 16 Under 2,5. Κόντρα στους Ρόβερς, μετά από ένα κακό πρώτο μέρος, είχε την πρωτοβουλία στο δεύτερο και κατάφερε να προηγηθεί, αλλά δεν μπόρεσε να το κρατήσει, αφού δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας.

Ο προπονητής της, Φιλ Πάρκινσον, γνωρίζει όσο λίγοι τη Μπόλτον, καθώς βρισκόταν στον πάγκο της τελευταία 5 χρόνια, προτού πάρει την απόφαση να την εγκαταλείψει στις αρχές του καλοκαιριού. Οι κεντρικοί αμυντικοί ΜακΑρντλ και Κλαρκ, που δεν έχουν κάνει ακόμη ντεμπούτο τη φετινή χρονιά, προπονήθηκαν κανονικά αυτή την εβδομάδα, έχουν ξεπεράσει πλήρως τους τραυματισμούς τους και τέθηκαν στη διάθεση του Πάρκινσον. Προβλήματα τραυματισμών ή απουσιών δεν έχουν αναφερθεί.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1 απέναντι στη Μπρίστολ Ρόβερς.

Στατιστικό: Στα τελευταία της 16/20 παιχνίδια πρωταθλήματος σημειώθηκαν Under 2,5 γκολ (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε).