Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

* Η Μπέρμιγχαμ αγνοεί τη νίκη στα οχτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Μπέρμιγχαμ αναδείχθηκε ισόπαλη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Νόριτς σε όλες τις διοργανώσεις.

* Σημειώθηκε over 2,5 στο ένα από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Μπέρμιγχαμ με αντίπαλο τη Νόριτς σε όλες τις διοργανώσεις.

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Την πρώτη της φετινή ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε την προηγούμενη βδομάδα η Μπέρμιγχαμ. Μετά τη νίκη της επί της Λιντς (2-1 εκτός έδρας), και τις ισοπαλίες κόντρα στις Κάρντιφ (0-0 εντός έδρας) και Γουίγκαν (1-1 εκτός έδρας), το συγκρότημα του Ρόουετ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Γουλβς, από την οποία γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-1. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Τσε Άνταμς στο 24’. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς, καταφέρνοντας να σκοράρουν δύο φορές με τους Μέισον (47’) και Μπαθ (61’). Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 89’ ο Μπόντβαρσον. Αξίζει να σημειώσουμε πως έξι λεπτά νωρίτερα η Μπέρμιγχαμ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Στόρερ αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή. «Πρέπει να είμαστε καλύτεροι όταν αγωνιζόμαστε στην έδρα μας, θα πρέπει να επιβάλλουμε τον δικό μας ρυθμό. Οι παίκτες μου έκαναν πολλά καλά πράγματα στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν δείξαμε την κατάλληλη σταθερότητα», τόνισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Μπέρμιγχαμ.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 3-1 γνώρισε η Μπέρμιγχαμ από τη Γουλβς, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Μπέρμιγχαμ δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα έξι από τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΝΟΡΙΤΣ

Αήττητη παραμένει η Νόριτς στις πέντε, μέχρι στιγμής, επίσημες αναμετρήσεις που έδωσε σε όλες τις διοργανώσεις. Πιο συγκεκριμένα στο πρωτάθλημα το συγκρότημα του Νιλ επικράτησε των Μπλάκμπερν (4-1 εκτός έδρας) και Μπρίστολ Σίτι (1-0 εντός έδρας), ενώ παράλληλα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Σέφιλντ Γουένσντεϊ (0-0 εντός έδρας) και Ίπσουϊτς (1-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία στο «Old Farm derby» οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Τζερόμ στο 26’, προτού ο Κνούντσεν διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Μεσοβδόμαδα τα «καναρίνια» προκρίθηκαν στον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας με πανηγυρικό τρόπο, επικρατώντας εντός έδρας με 6-1 της Κόβεντρι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τους Λάφερτι (25’) και Σέρτζι Κάνος (36’), με τον Ρούμπεν Λαμέιρας να μειώνει στο 56’ από την άσπρη βούλα του πέναλτι. Στη συνέχεια η Νόριτς ήταν καταιγιστική σκοράροντας με τους Μάρτιν (58’), Τζέικομπ Μέρφι (63’), Σέρτζι Κάνος (80’) και Γκόντφρεϊ (86’). Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Ίβο Πίντο στη σημερινή αναμέτρηση, με τον Μέρφι να πιθανολογείται πως θα πάρει θέση βασικού.

Προηγούμενο ματς: Την πρόκριση πανηγύρισε η Νόριτς στον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας, επικρατώντας εντός έδρας με 6-1 της Κόβεντρι.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Νόριτς για το πρωτάθλημα.