ΜΠΑΡΟΟΥ

Για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης η Μπάροου, έχοντας απολογισμό τρεις ισοπαλίες και μια ήττα σε αυτό το σερί της. Προερχόμενη από την ”λευκή” ισοπαλία στην έδρας της Κιντερμίνστερ, η ομάδα του Πολ Κοξ φιλοξενήθηκε από την Τορκί, με την οποία και αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2. Αν και προηγήθηκε με το τέρμα του Τόμλινσον στο 34′, είδε τους γηπεδούχους να ανατρέπουν το σκορ και να προηγούνται με 2-1. Ωστόσο κατάφερε να ”κλέψει” το βαθμό της ισοπαλίας με το τέρμα που σημείωσε ο Κουκ στο 90ο λεπτό. Στην 11η θέση της βαθμολογίας η Μπάροου, όπου μετά από 45 παιχνίδια, μετράει 62 βαθμούς. Το παιχνίδι αυτό ήταν και το τρίτο διαδοχικό παιχνίδι μακριά από την έδρα της και πλέον ετοιμάζεται να κλείσει τη χρονιά μπροστά στο κοινό της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Τορκί για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΡΕΞΑΜ

Επιστροφή στις ήττες για την Ρέξαμ, η οποία μετά τη νίκη επί της Τρανμίρ (1-2), δεν κατάφερε να διπλασιάσει τα θετικά αποτελέσματα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκάρι Μιλς φιλοξένησε την Μπρέιντρι Τάουν, από την οποία και ηττήθηκε με 2-3. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1, κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο παιχνίδι, με τον Χέσλοπ να ισοφαρίζει στο 11ο λεπτό και τον Φάουλερ να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του στο 38ο λεπτό. Ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει κάποιο βαθμό, χάνοντας εν τέλει το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά. Παρά την ήττα της, διατηρήθηκε στην όγδοη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 69 βαθμούς μετά από 45 παιχνίδια, ούσα οριστικά εκτός πλέι οφ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Μπρέιντρι Τάουν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.