Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΑΛΚΜΑΑΡ

Έχοντας ουσία στο παιχνίδι της, η Αλκμάαρ συνέχισε στο δρόμο των επιτυχιών την περασμένη εβδομάδα. Πέρασε με 0-2 απ’ τη δύσκολη έδρα της Τσβόλε, ένα δίκαιο αποτέλεσμα, που διαμορφώθηκε με δύο γκολ στο φινάλε κάθε ημιχρόνου και έφερε τους γηπεδούχους στην 4η θέση με 13 πόντους, όσους έχουν επίσης οι Αϊντχόφεν και Άγιαξ. Ήταν η τέταρτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα για την ΑΖ, που μέχρι στιγμής έχει χάσει μόνο απ’ την Αϊντχόφεν εκτός έδρας (1-0), πορεύεται αήττητη στα τελευταία 8 ματς σε όλες τις διοργανώσεις (6-2-0). Την Τετάρτη δεν είχε προβλήματα κόντρα στην Λίεντεν για το Κύπελλο, στην επόμενη φάση θα υποδεχτεί την Έμεν, ούσα το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση. Δεύτερο σερί ματς χωρίς τον Αλιρέζα, ο οποίος είναι τραυματίας, δεν αναμένονται αλλαγές στην ενδεκάδα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη-πρόκριση για την Αλκμάαρ με 1-4 επί της Λίεντεν για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Από 6/8 2-3 Goal προέρχεται η Αλκμάαρ σε όλες τις διοργανώσεις (παίξτο στην Goalbet).

Το Αλκμάαρ – Γκόου Αχέντ Ιγκλς παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ

Δεν άργησε να επιστρέψει στις ήττες η Γκόου Αχέντ Ιγκλς, που δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό στο εκτός έδρας ματς με τη Φίτεσε. Προερχόταν απ’ το εντός έδρας 2-0 επί της Ρόντα (πρώτη νίκη της σεζόν), μπήκε με πολύ καλή ψυχολογία και άριστο «στήσιμο» απ’ τον κόουτς Ντε Κόνινγκ, δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου για περίπου 70 λεπτά, προβληματίζοντας έντονα τον αντίπαλο. Μια φάση στο 76’ έμελλε να κρίνει το ματς, καθώς η Φίτεσε κέρδισε πέναλτι, έκανε το 1-0 και δύο λεπτά αργότερα βρήκε δεύτερο γκολ για το τελικό 2-0. Θα μπορούσε να πάρει κάτι απ’ αυτό το ματς η Γκόου Αχέντ Ιγκλς, που υπέστη την τέταρτη ήττα στις πρώτες έξι αγωνιστικές, μετράει τέσσερις πόντους και βρίσκεται στην 15η θέση. Μεσοβδόμαδα αντιμετώπισε προβλήματα κόντρα στην Ντόνγκεν για το Κύπελλο, καθώς έχανε μέχρι το 77’, ωστόσο στα τελευταία 13 λεπτά βρήκε τρία γκολ και απέτρεψε το «κάζο». Απών για πρώτη φορά φέτος ο βασικός στράικερ, Ντε Κόχελ, τη θέση του λογικά θα πάρει ο Μάατσεν, ωστόσο δεν αποκλείεται να υπάρξει άλλος αντικαταστάτης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη-πρόκριση με 1-3 για την Γκόου Αχέντ Ιγκλς επί της Ντόνγκεν για το Κύπελλο.

Στατιστικό: 5/6 NG μετράει η Γκόου Αχέντ Ιγκλς.