*31η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γκρίμσμπι – Άκρινγκτον 0-2

*Τρεις σερί νίκες για την Άκρινγκτον στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Άκρινγκτον κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Φόρεστ Γκριν με ένα γκολ του Νόλαν από πέναλτι στο 22ο λεπτό.

Η Άκρινγκτον “απέδρασε” με τρεις βαθμούς από την έδρα της Φόρεστ Γκριν, κερδίζοντας με 0-1, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από δύο σερί ήττες που είχε γνωρίσει στα προηγούμενα παιχνίδια, τα οποία έγιναν στο γήπεδό της.

Αυτές οι δύο ήττες ήταν οι πρώτες έπειτα από τρεις σερί νίκες στην έδρα της.

Εξακολουθεί να είναι εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off ανόδου, στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας λίγο πίσω, στο -3 για την ακρίβεια, από αυτές.

Άκρινγκτον Στατιστικά

*12/21 over 2,5 εντός έδρας

*12/21 G/G εντός έδρας

*12/21 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Τρανμίρ, αν και ισοφάρισε γρήγορα, με τον Τάρμε στο 39’, το γκολ που δέχθηκε στο 35’ από τον Απτερ. Αλλά δεν είχε απάντηση στο αυτογκόλ του Μούλαρκεϊ στο 54ο λεπτό.

Η Γκρίμσμπι ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Τρανμίρ, δεύτερη ήττα της στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια νίκη.

Η πιο πρόσφατη επικράτηση της ήταν και η μία και μοναδική εκτός έδρας νίκη της στη σεζόν ως τώρα, έπειτα από 16 παιχνίδια που δεν τα είχε καταφέρει.

Δείχνει να παραμένει αβοήθητη, παρά την αλλαγή προπονητή, αφού βαθμολογικά είναι πάντα πολύ χαμηλά, στην 20η θέση, έστω και αν διατηρεί σημαντική απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία είναι στο +7 και με αγώνα λιγότερο από την ομάδα που απέχει τόσο!