* 3η αγωνιστική

* Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στα νοκ άουτ της διοργάνωσης.

* Τον 4ο όμιλο πλαισιώνουν οι Φορταλέζα & Μπόκα Τζούνιορς.

* O αγώνας δεν διεξάγεται στη φυσική έδρα της Τρινιντένσε, καθώς δεν πληροί τις προϋποθέσεις.

* Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση.

ΤΡΙΝΙΝΤΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από τη Λιμπερτάδ. Οι Καμπαγιέρο (14’) και Μελγκαρέχο (58’) σκόραραν για τους γηπεδούχους.

6η διαδοχική ήττα, ανεξαρτήτως διοργάνωσης γνώρισε το Σάββατο και διατηρήθηκε στην τελευταία θέση της Απερτούρα στην Παραγουάη, με μόλις 7 πόντους μετά από 14 αγωνιστικές και 28 γκολ παθητικό.

Το ακόμη πιο απογοητευτικό είναι ότι παραμένει δίχως νίκη εντός έδρας (0-3-7) μέσα στο 2024, ανεξαρτήτως διοργάνωσης!

Εντός προγράμματος το τελευταίο αποτέλεσμα στην έδρα της πρωτοπόρου Λιμπερτάδ, όπως και η ήττα της 2ης αγωνιστικής στον όμιλο. Πάλεψε με νύχια και με δόντια στο “Μπομπονέρα”, αλλα λύγισε στο 71ο λεπτό όταν η Μπόκα βρήκε το νικητήριο τέρμα.

Ανταγωνιστική η εμφάνιση στην πρεμιέρα του ομίλου απέναντι στην Φορταλέζα (0-2), παρότι δέχθηκε το πρώτο γκολ στο 4ο λεπτό. Είχε τις στιγμές της, αλλά στις καθυστερήσεις δέχθηκε το δεύτερο γκολ από τους 10 Βραζιλιάνους.

Παρά την κατηφόρα, διατηρείται στον πάγκο της ομάδας ο 38χρονος κόουτα Αρούα, ο οποίος έχει δύο ονόματα από την άμυνα στο σημερινό απουσιολόγιό του: Ντάβαλος και Βιγιάλμπα.

ΤΡΙΝΙΝΤΕΝΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΠΟΤΟΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Ουν. ντε Βίντο. Στο 61’ αποβλήθηκε ο Ορτίς της Ποτόσι, στο 63’ προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι. Ο Γκαρσία (68’) ισοφάρισε για την Ποτόσι, αλλά οι Κουέγιαρ και Νούνιες σκόραραν για τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις.

Με δύο ήττες αποκλείστηκε στα προημιτελικά της Απερτούρα στη Βολιβία και πλέον οι αγωνιστικές της υποχρεώσεις για τον επόμενο μήνα περιορίζονται στα παιχνίδια του Copa Sudamericana.

Ηττήθηκε 0-1 στο πρώτο παιχνίδι από την Ουν. ντε Βίντο με γκολ στις καθυστερήσεις και στην ρεβάνς της περασμένης Τετάρτης γνώρισε την ίδια τύχη, σε παιχνίδι που σημαδεύτηκε και πάλι από τις αποβολές. Το πάλεψε, ισοφάρισε με παίκτη λιγότερο, έμεινε ζωντανή στο κόλπο της πρόκρισης μέχρι τον έξτρα χρόνο, όταν το τακτικό ρίσκο πληρώθηκε με δύο γκολ.

Όσον αφορά τη διεθνή της περιπέτεια, ο στόχος της πρόκρισης από τον όμιλο ήταν εξ αρχής ουτοπικός μετά την κλήρωση κι επιβεβαιώθηκε στα δύο πρώτα παιχνίδια.

Στην πρεμιέρα κατάφερε να πάρει εντός έδρας το 0-0 από την Μπόκα σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, αλλά μία εβδομάδα αργότερα (10/04) ταπεινώθηκε στη Φορταλέζα με 5-0, δέχθηκε τρία γκολ στο πρώτο ημίωρο.

Οι πρόσφατες αποτυχίες οδήγησαν σε αλλαγή προπονητή με τον 60χρονο Αλμπέρτο Ιγιάνες να αναλαμβάνει την ομάδα για 3η φορά. Δίχως καταγεγραμμένες απουσίες για το σημερινό ταξίδι.