*46η και τελευταία αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ρότσντεϊλ – Σάουθεντ 2-2

*Η Σάουθεντ θα καταλάβει την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα play off ανόδου μόνο με νίκη και ταυτόχρονη ήττα τόσο της Χάλιφαξ όσο και της Όλντερσοτ.

*Αδιάφορη βαθμολογικά η Ρότσντεϊλ.

ΣΑΟΥΘΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάουθεντ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Φάιλντ, με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Γουάλντρον (53’), Κάρντγουελ (71’).

Η Σάουθεντ επικράτησε 0-2 εκτός έδρας της Φάιλντ και παρέμεινε αήττητη για όγδοο σερί παιχνίδι εκτός έδρας, με τέσσερις ισοπαλίες και τέσσερις νίκες.

Γενικώς είναι αήττητη εδώ και 15 παιχνίδια, με οκτώ νίκες σε αυτό το διάστημα, ενώ στο γήπεδό της έχει τέσσερις νίκες στα εφτά τελευταία παιχνίδια.

Τελειώνει πάρα πολύ καλά τη σεζόν, αποδεικνύοντας πως αγωνιστικά άξιζε να είναι στα play off. Ακόμη έχει μαθηματικές ελπίδες να το πετύχει, αλλά αμυδρά. Όλα θα ήταν διαφορετικά αν δεν είχε την αφαίρεση των 10 βαθμών από την αρχή της σεζόν για οικονομικά προβλήματα.

Σάουθεντ Στατιστικά

*8/11 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*33/47 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν, 14/23 εντός έδρας

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ρότσντεϊλ έφερε 0-0 εντός έδρας με την Μπόρεχαμ Γουντ, ούσα λίγο πιο επιθετική, έχοντας και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο.

Η Ρότσντεϊλ έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Μπόρεχαμ Γουντ, τέταρτη συνεχόμενη ισοπαλία της, πέμπτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει! Αλλά πρώτη χωρίς γκολ, μετά από τρεις με σκορ 1-1.

Μακριά από την έδρα της έχει μόνο μία νίκη και έξι ήττες στα 10 τελευταία παιχνίδια της.

Όλα αυτά χωρίς να έχει πλέον κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον.