*3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κόπα Σουνταμερικάνα.

*Τον όμιλο συμπληρώνουν οι Αλιάνζα Πετρολέρα και Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα.

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν.

ΟΥΝΙΟΝ ΛΑ ΚΑΛΕΡΑ (ΧΙΛΗ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Έβερτον Ντε Βίνα με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Κοντρέρας στο 71’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Ουνιόν Λα Καλέρα. Παρά το γεγονός ότι είχε τον πρώτο λόγο των ευκαιριών, δεν ήταν όσο αποτελεσματική χρειαζόταν, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε σε μεγάλο βαθμό, όμως οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας στο δεύτερο ημίχρονο.

Να επιστρέψει στις νίκες είναι ο στόχος της σήμερα, έχοντας για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι στο πλεονέκτημα έδρας. Δεν πείθει με την εικόνα της αυτή την περίοδο, δείχνει να μην μπορεί να βρει λύσεις στα πολλά αμυντικά προβλήματα που την ταλαιπωρούν, ενώ παράλληλα απέτυχε να σκοράρει στα δύο από τα τρία πρόσφατα παιχνίδια της. Δύσκολο το έργο της, αντιμετωπίζει μια μαχητική ομάδα, η οποία δεν πρόκειται να αφήσει ανεκμετάλλευτα τυχόν αστάθειες και λάθη.

Ουνιόν Λα Καλέρα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΡΟΥΖΕΙΡΟ (ΒΡΑΖΙΛΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ατλέτικο Μινέιρο, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ζαράτσο στο 26’ και το 2-0 ο Παουλίνιο στο 35’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αράνα στο 45+2’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε εύκολα την ήττα. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ήταν αναποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μην σκοράρει. Αμυντικά υπέκυψε με τεράστια ευκολία, μένοντας αρκετά πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο.

Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, μετράει μόλις μία νίκη στα τελευταία εφτά παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Είναι μαχητική, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως είναι παράλληλα τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες κράτησε την εστία της ανέπαφη από την αρχή της χρονιάς.