*3η αγωνιστική

*Η πρώτη κάθε ομίλου προκρίνεται στη φάση των “16”, η δεύτερη παίζει play off με ομάδες που υποβιβάζονται από το Copa Libertadores για να περάσει στη φάση των “16”.

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην σύγχρονη ιστορία τους.

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΓΚΑΡΤΣΙΛΟΣΑ

Προηγούμενο ματς: Η Ντεπορτίβο Γκαρσιλάσο κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Σιενσάνο Κούσκο, με δύο γκολ του Ουγκαρίθα στο τελευταίο δεκάλεπτο, στο 84’ και στο 90’.

Η Ντεπορτίβο Γκαρτσιλόσα επικράτησε 0-2 εκτός έδρας της Σιενσιάνο Κούσκο στο μεγάλο ντέρμπι της πόλης. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες, και τρεις συνολικά αγώνες που δεν είχε κερδίσει.

Παρόλο που η έδρα της είναι σε μεγάλο υψόμετρο, περίπου στα 3.400 μέτρα, είναι αρκετά ευάλωτη σε αυτή. Συγκεκριμένα, έχει δύο μόλις νίκες και τρεις ήττες στα εφτά παιχνίδια στο γήπεδό της. Αλλά δεν έχει χάσει σε αγώνα για το Κόπα Σουνταμερικάνα!

Είναι η πρωτάρα του θεσμού, αφού για πρώτη φορά στην ιστορία της συμμετέχει σε κάποια διασυλλογική διοργάνωση.

Ντεπορτίβο Γκαρτσιλόσα Στατιστικά

*Έχει 8/10 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 4/7 G/G και over 2,5 εντός έδρας, τέσσερα σερί στα πιο πρόσφατα.

ΚΟΥΙΑΜΠΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κουιάμπα έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Γκρέμιο με ένα γκολ του Κριστάλδο στο 44ο λεπτό.

Η Κουιάμπα έχασε και από την Γκρέμιο με 1-0 εκτός έδρας, τρίτη συνεχόμενη ήττα, όλες χωρίς να σκοράρει καν! Έχει αρχίσει πάρα πολύ άσχημα το εθνικό πρωτάθλημα, είναι ουραγός αυτές τις πρώτες αγωνιστικές, έχοντας βέβαια έναν αγώνα λιγότερο.

Βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή, έχοντας υπηρεσιακό τον Λουίζ Φερνάντο Ιουμπέλ, που ξεκίνησε καλά, αλλά στη συνέχεια δεν έχει τόσο καλή πορεία.

Αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι αυτό που προέκυψε με τον βασικό επιθετικό Ντέιβερσον, που τιμωρήθηκε από τη διοίκηση για πειθαρχικό παράπτωμα και παραμένει εκτός αποστολής.