*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Έξετερ-Νορθάμπτον 0-2.

ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Φλίτγουντ, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ομοσέρε στο 5’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Λαουάλ στο 30’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Νορθάμπτον. Είχε μεν ευκαιρίες, δεν απείλησε όμως καθόλου την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση, υποκύπτοντας εύκολα από νωρίς στο πρώτο ημίχρονο.

Επιστροφή στις εντός έδρας αναμετρήσεις, ύστερα από δύο εβδομάδες. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, την ώρα που αμυντικά δεν είναι συχνά σταθερή. Αδιάφορη βαθμολογικά, εξασφάλισε άνετα την παραμονή της, όμως δεν διεκδικεί κάτι παραπάνω ως το τέλος της σεζόν.

Νορθάμπτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΕΞΕΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πορτ Βέιλ με σκορ 2-4, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Τσίσλετ στο 31’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ντιπέπα στο 40’. Το 2-1 πέτυχε ο Άλι στο 57’ και το 2-2 ο Τζουλς στο 67’. Το 2-3 έκανε ο Χάρις στο 79’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άλι στο 89’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για την Έξετερ. Παρά το γεγονός ότι έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη αύξησε την πίεσή της και κατάφερε να το ανατρέψει με τρομερή άνεση.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, περνώντας και από την έδρα της Νορθάμπτον. Ανεβασμένη την καλύτερη δυνατή στιγμή της σεζόν, σκοράρει ασταμάτητα τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως παραμένει τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται εξίσου εύκολα γκολ. Χωρίς κανένα άγχος ως το τέλος της σεζόν, αφού εξασφάλισε εδώ και αρκετές αγωνιστικές την παραμονή της.