*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπρίστολ Σίτι-Νόριτς 1-2.

✅ Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΝΟΡΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πρέστον με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Σάρα στο 86’.

Καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Νόριτς. Υπομονετική στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, άφησε τους γηπεδούχους να πιέσουν, όμως παρέμεινε σταθερή και κατάφερε να κρατήσει το μηδέν παθητικό. Στα τελευταία λεπτά βρήκε χώρους, τους οποίους εκμεταλλεύτηκε πλήρως, πετυχαίνοντας το καθοριστικό γκολ.

Μπορεί να απέσπασε το επιθυμητό αποτέλεσμα αφήνοντας εκτός διεκδίκησης την Πρέστον, όμως η δουλειά της δεν έχει τελειώσει, αφού την «κυνηγάει» η Χαλ. Δεν θα πρέπει να μειώσει καθόλου το ρυθμό της, αφού οποιοδήποτε στραβοπάτημα μπορεί να αποβεί μοιραίο για την παρουσία της στα πλέι-οφ. Είναι σε καλή κατάσταση, έχει ανεβασμένη ψυχολογία, σκοράρει ασταμάτητα και μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των φιλοξενούμενων, ώστε να βρει δίχτυα με μεγαλύτερη ευκολία, φτάνοντας πιο κοντά στο στόχο της.

Νόριτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χάντερσφιλντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κορόμα στο 81’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουέλς με πέναλτι στο 90+10’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Μπρίστολ Σίτι. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε και το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ μπαίνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς, στις καθυστερήσεις ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα, χωρίς βέβαια να το άξιζε ιδιαίτερα βάση της εικόνας της.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, περνώντας από την έδρα της Νόριτς. Γνωρίζει πως θα δεχθεί πίεση, καθώς οι γηπεδούχοι θέλουν το τρίποντο ώστε να φτάσουν πιο κοντά στο στόχο τους, που είναι τα πλέι-οφ. Έχει δείξει παρ’ όλα αυτά εξαιρετικά στοιχεία στα μετόπισθεν το τελευταίο διάστημα, μην έχοντας δεχθεί γκολ στις τέσσερις από τις πέντε πρόσφατες αναμετρήσεις της, την ώρα που σκόραρε σε εξίσου τέσσερις από αυτές. Αρκετά πιθανό να βρει κενούς χώρους, αφού συνηθίζει η Νόριτς να παίζει ψηλά και μπορεί σίγουρα να τους εκμεταλλευτεί.