*18η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΜΟΝΤΕΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-1) από την Μπάρι. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Μπότα (6′), Φολορούνσο (20′), Τσιταντίνι (54′ αυτ.) και Ντι Τσέζαρε (90+1′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντιαό στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα αγωνίζονταν οι γηπεδούχοι από το 29′ (Μαϊέλο).

Μαγική εικόνα χαρακτηρίζεται η ήττα της Μόντενα στην έδρα της Μπάρι (4-1) την προηγούμενη βδομάδα. Αγωνίζονταν με παίκτη περισσότερο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου (29′), κατέγραψε συνολικά 26 ευκαιρίες εκ των οποίων οι δέκα βρήκαν στόχο και είχε δοκάρι στο δεύτερο.

Το αρνητικό αποτέλεσμα έβαλε τέλος σε αήττητο σερί πέντε αγωνιστικών που “έτρεχαν” τα καναρίνια” από τις αρχές Νοέμβρη (2-3-0). “Όταν δέχεσαι τέσσερα γκολ από μία ομάδα που παίζει με δέκα ποδοσφαιριστές, είναι λογικό να απογοητεύεσαι”, είπε ο προπονητής Τεσέρ. Η Μόντενα αγνοεί τη νίκη σε τρεις εντός έδρας αγωνιστικές (0-2-1): Δέχτηκε γκολ σε όλες (σύνολο πέντε). Στην αποστολή επέστρεψε ο Μαρσούρα που ξεπέρασε τον ίωση που τον ταλαιπώρησε.

ΜΟΝΤΕΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 9/11 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Τσιταντέλα. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Τέγιο στο 22′. Σε πέναλτι αστόχησε ο Φόρτε στο 73′ για τους γηπεδούχους.

Μόλις για δεύτερη φορά στο φετινό πρωτάθλημα η Μπενεβέντο πανηγύρισε δύο σερί νίκες διατηρώντας, παράλληλα, το μηδέν στα μετόπισθεν. Την προηγούμενη βδομάδα πέταξε νοκ άουτ την Τσιταντέλα στο “Ciro Vigorito” (1-0) έχοντας ως MVP τον τερματοφύλακα Μανφρεντίνι. Ο 34χρονος Ιταλός κλήθηκε να αντικαταστήσει τον τραυματία Παλεάρι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, δέχτηκε αφόρητη πίεση από τους φιλοξενούμενους καταγράφοντας συνολικά επτά αποκρούσεις!

“Προτιμώ να κοιτάω τις ομάδες που βρίσκονται πίσω μας, ακόμα και μετά από δύο σερί νίκες η θέση μας στη βαθμολογία δεν είναι ιδανική”, είπε ο προπονητής Καναβάρο. Ετοιμοπόλεμος ο Λα Γκουμίνα, δεν αναμένεται να πάρει θέση βασικού. Υπολογίζεται και ο Τσιάνο, σταθερά εκτός ο Σάου και ο τιμωρημένος Κουτσουπιάς.