2η αγωνιστική

*Μετρούν 2/3 παιχνίδια με over 2.5 γκολ μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Λίλεστρεμ δεν έχει υποστεί ήττα από τη Γερβ στα 2 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΛΙΛΕΣΤΡΕΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη ΧαμΚαμ, για το πρωτάθλημα. Στο 11’ ο Έρικσεν έκανε το 1-0 και στο 21’ ο Ένκερουντ το 2-0 για τους γηπεδούχους. Στο 65’ ο Σμίντεσανγκ μείωσε σε 2-1 και στο 70’ ο Άνταμς ισοφάρισε για το τελικό αποτέλεσμα.

Η Λίλεστρεμ έβγαλε αντίδραση στο ματς της πρεμιέρας με τη ΧαμΚαμ (2-2) και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ διαφορά, απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας. Οι αλλαγές του Μπάκε απέφεραν καρπούς, αφού πέτυχαν και τα δύο τέρματα για τα “Καναρίνια” στο δεύτερο ημίχρονο. Ιμπραχιμάι και Φρίντγιονσον έκαναν ντεμπούτο στο αρχικό σχήμα, αλλά ήταν στους διακριθέντες του ματς. “Μάθαμε από το πρώτο ματς της σεζόν και ξέρουμε ότι πρέπει να κάνουμε δύο καλά ημίχρονα για να πάρουμε νίκες στην Eliteserien”, δήλωσε ο μέσος Όσεν. Είναι εκτός ο μέσος Καϊρίνεν λόγω τραυματισμού.

Λίλεστρεμ Στατιστικά

*4/5 παιχνίδια είχαν γκολ εκατέρωθεν

*4 σερί αναμετρήσεις με over 3.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 5/10 τελευταία εντός

ΓΕΡΒ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 1-0 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Στρέσμγκουντσετ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με ορισμένες καλές ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές. Στο δεύτερο μέρος η Στρέμσγκουντσετ είχε δοκάρι. Στο 69’ ο Φουρτάδο σκόραρε για το 1-0 και στο 70’ αποβλήθηκε ο Φερνάντες για τους γηπεδούχους.

Η Γερβ ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα και στην νέα περιπέτεια στην παραπάνω κατηγορία. Επιβλήθηκε της Στρέμσγκουντσετ (1-0) εντός έδρας πραγματοποιώντας ικανοποιητική εμφάνιση αν και δέχτηκε φάσεις. Ο Γουίλις Φουρτάδο συνέχισε με γκολ ύστερα από την καλή σεζόν που έκανε πέρυσι στην OBOS-ligaen, όταν πέτυχε δέκα τέρματα. Ο αμυντικός Βίκνε ανανέωσε το συμβόλαιό του με τη Γερβ, έως το 2024. Είναι εκτός αποστολής ο τιμωρημένος μέσος Φερνάντες και ο αμυντικός Μάφι λόγω τραυματισμού.