*Στον πρώτο γύρο: Βενέτσια – Λέκκο 2-2

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΛΕΚΚΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Ρετζιάνα. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Ιονίτσα στο 60′.

Για άλλη μία φορά παρουσιάστηκε ανταγωνιστική, απειλήθηκε λιγοστές φορές κυρίως στο πρώτο ημίχρονο από τη Ρετζιάνα την οποία πέταξε νοκ άουτ, χάρη σε μία έξυπνη κομπίνα από εκτέλεση φάουλ με τη συμπλήρωση των 60′. Κάπως έτσι η Λέκκο έβαλε τέλος σε αρνητικό σερί 13ων αγωνιστικών δίχως νίκη, στο οποίο είχε συγκεντρώσει μόλις τρεις βαθμούς.

Απέχει εννέα βαθμούς από τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι άουτ διατηρώντας μόνο μαθηματικές ελπίδες για αποφυγή του υποβιβασμού. Στις επτά τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές έχει απολογισμό 1-1-5. Εξέτισαν κι επιστρέφουν οι Σερσάντι και Παριτζίνι, διαθέσιμος και ο Ιονίτσα. Σταθερά εκτός ο Λαμάνα.

ΛΕΚΚΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Μπρέσια. Και τα δύο γκολ πέτυχε ο Τέσμαν (20′, 90′).

Η Βενέτσια ξεδίπλωσε την ποιότητά της στις τέσσερις γραμμές του “Pierluigi Penzo” με αντίπαλο την Μπρέσια πανηγυρίζοντας τη νίκη στη μεταξύ τους αναμέτρηση. Δημιούργησε συνολικά 20 ευκαιρίες (σ.σ. έξι on target) και είχε δοκάρι σε σουτ του Γκίτκιαερ στο 16′. Απειλήθηκε ελάχιστες φορές στο δεύτερο ημίχρονο από τους φιλοξενούμενους.

Συγκεντρώνοντας 61 βαθμούς τα “φτερωτά λιοντάρια” βρίσκονται στο -3 από τη 2η Κόμο και στο +2 από την Κρεμονέζε. Γνώρισαν μόλις δύο ήττες σε δέκα αγωνιστικές από Κόμο (2-1 εκτός) και Ρετζιάνα (3-2 εντός), στις υπόλοιπες σημείωσαν έξι νίκες και δύο ισοπαλίες. Διαθέσιμος και πάλι είναι ο Ούλμαν που ξεπέρασε τον τραυματισμό του.