*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουίκομπ-Καρλάιλ 2-0.

ΚΑΡΛΑΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπλάκπουλ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Ντεμπελέ στο 1’.

Τραγική εμφάνιση και ήττα για την Καρλάιλ. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν απείλησε με καμία την αντίπαλη εστία και έμεινε στο μηδέν. Η άμυνά της δέχθηκε έντονη πίεση, υποκύπτοντας με τεράστια ευκολία από την αρχή του αγώνα.

Ακόμα ένα δύσκολο παιχνίδι είναι προ των πυλών και θέλει να δείξει καλύτερη εικόνα στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της σεζόν. Γνωρίζει πως δεν θα έχει εύκολο έργο, όμως θέλει να «αποχαιρετήσει» το κοινό της με ένα όσο το δυνατόν θετικότερο αποτέλεσμα. Συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, παρ’ όλα αυτά σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε εξίσου γκολ.

Καρλάιλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πορτ Βέιλ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γουίλερ στο 4’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τσίσλετ στο 47’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λόνγουικ στο 86’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Γουίκομπ. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, όμως στην αρχή της επανάληψης δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης. Εν τέλη στα τελευταία λεπτά εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε, πετυχαίνοντας το καθοριστικό γκολ.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει, περνώντας και από την έδρα της υποβιβασμένης και κακής αμυντικά Καρλάιλ. Είναι σε καλή κατάσταση, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, την ώρα που αμυντικά δεν είναι ιδιαίτερα σταθερή, αν και αυτό δεν φαίνεται να την πτοεί ιδιαίτερα.