Bet365: Πλήθος αγορών στο Μπενφίκα – Μπαρτσελόνα (29/09)

Ανανεώθηκε:
bet365 logo

Στις 22:00, η Μπενφίκα υποδέχεται την Μπαρτσελόνα για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League, με την bet365 να προσφέρει πληθώρα αγορών για το ματς.

Μπενφίκα – Μπαρτσελόνα στην Bet365

Με λευκή ισοπαλία ολοκληρώθηκε η πρεμιέρα των ομίλων για την Μπενφίκα με αντίπαλο την Ντιναμό Κίεβου εκτός έδρας (0-0). Φάνηκε ανώτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, έχοντας τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας. Ο Βλαχοδήμος γλίτωσε την ομάδα, στα τελευταία λεπτά πραγματοποιώντας δύο δύσκολες επεμβάσεις. Έρχεται από νίκη επί της Γκιμαράες (1-3) στο πρωτάθλημα Πορτογαλίας.

Πληγώθηκε η Μπαρτσελόνα με ήττα από την Μπάγερν Μονάχου στην πρώτη αγωνιστική των ομίλων, με το εντός έδρας 0-3. Δραματικές μνήμες ξύπνησαν στο ”Καμπ Νου”, με τους Καταλανούς, να ξαναθυμούνται το 2-8 στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ τον Αύγουστο του 2020.  Είναι χαρακτηριστικό το γεγονός πως οι γηπεδούχοι δεν σημείωσαν ούτε μια τελική εντός εστίας. Μετά από ένα μήνα νίκη έκαναν οι ”μπλαουγκράνα” στη Λα Λίγκα τελευταία, αντιμετωπίζοντας εντός την Λεβάντε με τελικό σκορ 3-0.

Όπως φαίνεται από τις αποδόσεις της bet365, με ελάχιστη διαφορά προβάδισμα στο ματς έχει η Μπαρτσελόνα. Αναλυτικά, ο άσος είναι στο 2.80, η ισοπαλία στο 3.50, και το διπλό στο 2.40.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα τρία από τα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια της Μπενφίκα, σημειώθηκαν 3 ή περισσότερα τέρματα (στο 1.80 το Over 2.5)
  • Στα πέντε από τα εφτά ματς της Μπαρτσελόνα, έβαλαν και οι δύο ομάδες γκολ (στο 1.65 το Goal/Goal)

Στην Bet365 θα βρείτε επιλογές για το Νικητή του Αγώνα, το Over/Under, το Goal/No Goal, τις Αγορές Ημιχρόνου, τους Σκόρερ, τις Κάρτες, και πολλά ακόμα ειδικά στοιχήματα.