*17η αγωνιστική

*GG στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΑΣΚΟΛΙ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Σπέτσια. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Βέρντε (22′ πεν.) και Χρίστοφ (89′), ισοφάρισε προσωρινά ο Μπελούτσι στο 51′.

Συνέχεια στο ντεφορμάρισμα που βιώνει έδωσε η Άσκολι κόντρα στην Σπέτσια, πετώντας άλλους τρεις βαθμούς στην έδρα της. Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων έφτασε μία ανάσα από την ισοφάριση, ωστόσο ο αντίπαλος πορτιέρο μπλόκαρε το γυριστό σουτ του Ντι Τάκιο από το ύψος του πέναλτι.

Οι “τρυποκάρυδοι” αγνοούν τη νίκη σε έξι αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο συγκέντρωσαν μόλις έναν βαθμό. Πανηγύρισαν μόλις δύο φορές το “τρίποντο” στο “Cino e Lillo Del Duca”, πιο πρόσφατη κόντρα στην Τερνάνα (2-0) στις 26 Σεπτεμβρίου. “Πρέπει να αγωνιστούμε με περισσότερη συγκέντρωση”, είπε ο προπονητής Καστόρι. Διαθέσιμος και πάλι ο Νεστορόφσκι, πέντε ποδοσφαιριστές τέθηκαν νοκ άουτ.

ΑΣΚΟΛΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 6/9 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 6/9 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΑΤΑΝΤΖΑΡΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Πίζα. Τα γκολ πέτυχαν οι Αμπροζίνο (53′) και Μαρίν (82′ αυτ.).

Η Καταντζάρο έκανε το 3Χ3 και διατηρήθηκε στα υψηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα χωρίς, ωστόσο, να εντυπωσιάσει με την εμφάνισή της κόντρα στην Πίζα. Προηγήθηκε στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε στο δεύτερο ημίχρονο και στάθηκε ιδιαίτερα τυχερή στο 2-0, όταν μετά από απόκρουση του αντίπαλου πορτιέρο η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα.

Μόλις δύο ήττες γνώρισε η Καταντζάρο μακριά από το σπίτι της, στις υπόλοιπες σημείωσε τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες σε οχτώ αγωνιστικές. “Όταν όλα πάνε καλά, χάνουμε την αυτοσυγκέντρωσή μας. Η Άσκολι αποτελεί μία αποφασισμένη αντίπαλο”, ανέφερε ο προπονητής Βιβαρίνι. Ετοιμοπόλεμος είναι ο Τσίτουμ.