*Under 2.5 τα 7/8 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ντανκέρκ – Αμιάν 0-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΑΜΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Κονκαρνό, για το πρωτάθλημα. Έπαιζε με δέκα παίκτες από το 60′, όταν και αποβλήθηκε ο Κακουτά.

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η Αμιάν. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ομάρ Νταφ φιλοξενήθηκε από την Κονκαρνό, με την οποία έμειναν στο μηδέν. Λίγα πράγματα και από τις πλευρές στον αγωνιστικό χώρο, με την ίδια να παίζει και με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο μισάωρο, καθώς αποβλήθηκε ο Κακουτά.

Δεύτερη διαδοχική “λευκή” ισοπαλία, μετά και το εκτός 0-0 με τη Γκινγκάμπ, βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης, στο -5 από τα πλέι οφ και στο +9 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Ηττήθηκε μια φορά στα οκτώ πιο πρόσφατα εντός της (2-5-1). Εκτίουν τιμωρία οι Κακουτά και Κεμπουέ, την ώρα που ανάρρωσε και είναι στην αποστολή ο φορ Ταπσομπά

Αμιάν Στατιστικά

*Under 2.5 τα 11/13 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΤΑΝΚΕΡΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Γκινγκάμπ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 58ο λεπτό, για να μείνει και με δέκα παίκτες στο 75′, όταν και αποβλήθηκε ο Φερνάντες-Βελς.

Χωρίς νίκη για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε από την πλευρά της και η Ντανκέρκ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λουίς Κάστρο υποδέχθηκε τη Γκινγκάμπ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-1. Δεν κατάφερε να δείξει ιδιαίτερα ανταγωνιστική, παρότι δημιούργησε κάποιες φάσεις, δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία και σαν αποτέλεσμα δεν είχε απάντηση στο τέρμα που δέχθηκε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, βρίσκεται στο δεύτερο μισό της κατάταξης, στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού, έξι στροφές πριν το φινάλε της σεζόν. Παρέμεινε αλώβητη στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Εκτίει τιμωρία ο Φερνάντες-Βελς, που αποβλήθηκε στο τελευταίο.