* Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στα νοκ άουτ της διοργάνωσης.

* Τον 2ο όμιλο πλαισιώνουν οι Κρουζέιρο & Λα Καλέρα.

* Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση.

ΑΛΙΑΝΣΑ ΠΕΤΡΟΛΕΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Χαγουάρες. Ο Ροντρίγκες (5’) άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με αυτογκόλ (49’) ισοφάρισε η Αλιάνσα και στο 86’ ο Μπατάγια πέτυχε το νικητήριο γκολ.

Επιστροφή στις νίκες μετά από 1.5 μήνα και 9 αποτυχημένες απόπειρες (0-3-6) με την σαββατιάτικη ανατροπή, ξεκόλλησε από τον πάτο της Απερτούρα στην Κολομβία, με 16 πόντους μετά από 18 αγωνιστικές (4-4-10) και συντελεστή τερμάτων 15-28.

Έγινε μερικό rotation από τον κόουτς Μποντέρ, αφού υπάρχει φιλοδοξία στην ομάδα για πρόκριση από τον όμιλο του Sudamericana. Φιλοδοξία που δημιουργήθηκε από την εμφάνιση και κυρίως τον τρόπο που πήρε την ισοπαλία στην έδρα της Κρουζέιρο στις 11 του μηνός.

Βρέθηκε να χάνει 3-0 στο 19ο λεπτό, αλλά κατάφερε να επιστρέψει σε 3-3 με τους Μπατάγια (x2) και Φιγκερόα να σκοράρουν στο δεύτερο ημίχρονο, στις καθυστερήσεις διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Στην πρεμιέρα του ομίλου ηττήθηκε εντός έδρας από την Λα Καλέρα (0-1), έχοντας χαμένο πέναλτι στο 4ο λεπτό.

ΑΛΙΑΝΣΑ ΠΕΤΡΟΛΕΡΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 5/8 τελευταία εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Ιμπαμπούρα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Πας (1’) και Μπουρμπάνο (44’), αλλά η Ουνιβερσιδάδ επέστρεψε με πέναλτι του Ντίας (65’) και Φαχάρδο (81’), ενώ στο 87’ ο Σιφουέντε έχασε πέναλτι για την ανατροπή της!

To αήττητο σερί του 2024 καλά κρατεί στην Ουνιβερσιδάδ, με την ισοπαλία της προηγούμενη Τετάρτης έφτασε τα 10 παιχνίδια (6-4-0).

Δίχως rotation παρατάχθηκε στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος και όχι μόνο κατάφερε να επιστρέψει από το 2-0 του ημιχρόνου στην Ιμπαμπούρα, αλλά είχε και πέναλτι στο φινάλε να γυρίσει τούμπα το ματς.

Όσον αφορά τον όμιλο του Copa Sudamericana, στις 10 του μηνός πέρασε νικηφόρα από τη Χιλή, με το 0-1 επί της Λα Καλέρα προσπέρασε στην κορυφή του ομίλου. Μία εβδομάδα νωρίτερα έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με την Κρουζέιρο, σε παιχνίδι που ήταν καλύτερη (59-41% κατοχή, 14-4 τελικές).