*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ντέρμπι-Κέμπριτζ 0-0.

ΚΕΜΠΡΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπρίστολ Ρόβερς με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Μάρτιν στο 87’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε ακόμα μία ήττα. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε όμως ελάχιστα την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, υποκύπτοντας εν τέλη στα τελευταία λεπτά του ματς.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θέλει και πρέπει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να επιστρέψει στις νίκες. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, βρίσκεται στο +5 από τη ζώνη του υποβιβασμού και σε περίπτωση νίκης θα εξασφαλίσει την παρουσία της στο πρωτάθλημα την ερχόμενη σεζόν. Μαχητική εντός έδρας, σκοράρει με συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της, την ώρα που αμυντικά δυσκολεύεται αρκετά να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.

Κέμπριτζ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΤΕΡΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λέιτον Όριεντ, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μονκούρ με αυτογκόλ στο 10’ και το 2-0 ο Μπράντλεϊ στο 18’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μπράντλεϊ στο 86’.

Καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Ντέρμπι. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί εύκολα από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη «σφράγισε» το τρίποντο, πετυχαίνοντας ακόμη ένα γκολ στα τελευταία λεπτά.

Να διπλασιάσει τις νίκες της έχει ως στόχο, διατηρώντας ή και αυξάνοντας ιδανικά την απόστασή της από την 3η Μπόλτον. Είναι σε καλή κατάσταση, βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με άνεση ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, την ώρα που αμυντικά είναι φανερά βελτιωμένη, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.