*11η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Αήττητη η Καρμιώτισσα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια κόντρα στον Οθέλλο Αθηαίνου, με 3/4 νίκες.

*Στην κανονική διάρκεια: Καρμιώτισσα – Οθέλλος Αθηαίνου 0-0, Οθέλλος Αθηαίνου – Καρμιώτισσα 0-3

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Οθέλλος Αθηαίνου – Καρμιώτισσα 1-2

✅ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι πάμε στοίχημα

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-5 επί της ΑΕ Ζακακίου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (18′, 24′), για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Θεοδώρου (41′, 66′), Κατσαντώνη (48′), Ρόσι (82′) και Ουεσλάτι (90’+3).

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται στο πρωτάθλημα η Καρμιώτισσα, μετά και το εντός 2-1 επί της Δόξας Κατωκοπιάς (2-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάριου Χαραλάμπους φιλοξενήθηκε από την ΑΕ Ζακακίου, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό με 2-5.

Πιάστηκε στον ύπνο στο ξεκίνημα του αγώνα και μέχρι τα μέσα του ημιχρόνου είχε βρεθεί με την πλάτη στον τοίχο (2-0). Γεγονός που την ξύπνησε για τα καλά και με αντεπίθεση διαρκείας, μείωσε αρχικά πριν την ανάπαυλα και έφτασε στην ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, δίνοντας παράλληλα διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της.

Δεν έχει εξασφαλίσει ακόμη την παραμονή της, ούσα στο +7 από τη ζώνη του υποβιβασμού και με ματς λιγότερο, οπότε και σε περίπτωση νίκης σήμερα θα “κλειδώσει” τη θέση της. Επικράτησε μια φορά στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της (1-3-1).

Καρμιώτισσα Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα δυο τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί του Εθνικού Άχνας, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Ναρντίνι (32′) και Πιχ (34′), δεχόμενος απλά τη μείωση στο 58ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Οθέλλου Αθηαίνου, μετά από τρεις διαδοχικές ήττες που είχαν προηγηθεί στα πλέι άουτ. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Κώστα Σάκκα υποδέχθηκε τον Εθνικό Άχνας, του οποίου και επικράτησε με 2-1.

Μετά από ένα αρκετά δυναμικό πρώτο ημίχρονο για την ίδια, ευτύχησε να πάρει σαφές προβάδισμα στο σκορ. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια όμως, έδωσε χώρους και αφού δέχθηκε τη μείωση από νωρίς, στην πορεία πάλεψε “με νύχια και με δόντια”, για να αποφύγει τα χειρότερα. Πρώτη εντός έδρας νίκη για τον Οθέλλο, μετά από τέσσερις μήνες.

Αποτέλεσμα που δεν ήταν αρκετό όμως για να τον διατηρήσει στην κατηγορία, καθώς ακόμη κι αν καλύψει τη διαφορά των δώδεκα βαθμών από τη σημερινή της αντίπαλο, κόντρα σε αυτή θα υστερεί στα μεταξύ τους. Πήρε το διπλό στις 2/3 πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε και μια ήττα από την ΑΕΛ (3-2).