*30η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Βέχεν – Καϊζερσλάουτερν 2-1

*GG & over 2,5 στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Γκρόιτερ Φιρτ. Ο Ατσέ άνοιξε το σκορ στο 18′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Βάγκνερ (53′, 90+5′).

Έπαιξε με αντεπιθέσεις από νωρίς στην αναμέτρηση κι ευτύχησε να προηγηθεί της Γκρόιτερ Φιρτ πριν τη συμπλήρωση 20′. Έριξε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, ισοφαρίστηκε νωρίς και γνώρισε την ψυχρολουσία στην εκπνοή των καθυστερήσεων. Τρίτη σερί ήττα για την Καϊζερσλάουτερν στη 2. Μπουντεσλίγκα, αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές και παραμένει στην προτελευταία θέση της κατάταξης.

Πανηγύρισε μόλις δύο “τρίποντα” στις εννέα τελευταίες εντός έδρας κόντρα σε Σάλκε (4-1) και Όσναμπρουκ (3-2): Στις υπόλοιπες σημείωσε μία ισοπαλία και έξι ήττες. Οι “κόκκινοι διάβολοι” πανηγύρισαν την τελευταία νίκη επί της Βέχεν στις 20 Νοεμβρίου 2021 (1-0 εντός) στο πλαίσιο της 3. Λίγκα. Κάτω από τα γκολπόστ θα επιστρέψει ο βασικός Κραλ που ξεπέρασε τον τραυματισμό του.

ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

ΒΕΧΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) από τη Φορτούνα Ντίσελντορφ. Σκόραραν οι Άπελκαμπ (13′) και Μπέργκμαν Γιοχάνεσον (64′). Με δέκα αγωνίζονταν οι γηπεδούχοι από το 35′ (Λι).

Θύμα της άκρως φορμαρισμένης Φορτούνα Ντίσελντορφ έπεσε η Βέχεν πληρώνοντας, παράλληλα, και το αριθμητικό μειονέκτημα που είχε να διαχειριστεί από το 35′ στη μεταξύ τους αναμέτρηση. Ήταν η τέταρτη σερί ήττα της, πανηγύρισε μόλις μία νίκη στις δέκα τελευταίες αγωνιστικές επί της Έλβερσμπεργκ (3-0 εκτός) στις 3 Μαρτίου (τρεις ισοπαλίες, έξι ήττες).

Η Βέχεν επικράτησε στις 3/4 τελευταίες αναμετρήσεις με την Καϊζερσλάουτερν, παράλληλα έχει τον πρώτο λόγο συνολικά στις μεταξύ τους (6-3-4). Τιμωρημένοι οι Λι και Γιάκομπσεν, προέκυψε πρόβλημα τραυματισμού του Τάφερτσχοφερ.