Bet365: Πλήθος αγορών στο Βαστέρας – Γκάις (05/10)

Ανανεώθηκε:
bet365 logo

Στις 20:00, Βαστέρας και Γκάις κοντράρονται για την 24η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Β΄ Σουηδίας, και η bet365 διαθέτει το ματς με πλήθος στοιχηματικές αγορές.

Βαστέρας – Γκάις στην Bet365

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα σημείωσε για το πρωτάθλημα η Βαστέρας, κόντρα στην πρωτοπόρο Βάρναμο εκτός έδρας με 3-2. Βρέθηκε να χάνει με 2-0 από το 13′ και μείωσε στο 39΄ με τον Έντλουντ. Δέχτηκε τρίτο τέρμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Τρία λεπτά αργότερα, ο Γιάγιτς στάθηκε μοιραίος για τους φιλοξενούμενους, καθώς αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Είναι στην προτελευταία θέση με 23 πόντους.

Την νίκη γνώρισε εντός έδρας η Γκάις, επί της Έργκριτε, με σκορ σε 2-1 και ανατροπή. Διεύρυνε με τον τρόπο αυτό το αήττητο σερί της στο πρωτάθλημα σε τρία ματς. Παραχώρησε πέναλτι και έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο τέταρτο. Η εικόνα αλλάξε στο δεύτερο ημίχρονο και ο Γιαρσουβάτ ισοφάρισε στο 78΄, ενώ τη διαφορά για τη νίκη έκανε το αυτογκόλ των φιλοξενούμενων στο 89΄. Βρίσκεται στη 13η θέση της κατάταξης με συγκομιδή 27 βαθμών.

Όπως φαίνεται και από τις αποδόσεις της bet365, τον πρώτο λόγο για τη νίκη έχει η Βαστέρας. Συγκεκριμένα, ο άσος είναι στο 1.90, το ”Χ” στο 3.40, και το διπλό στο 3.60.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα εννέα από τα οχτώ τελευταία παιχνίδια της Βαστέρας, σημείωσαν γκολ και οι δύο αντίπαλοι (στο 1.70 το Goal/Goal)
  • Στους τέσσερις από τους πέντε αγώνες πιο πρόσφατους της Γκάις, μπήκαν τρία τουλάχιστον τέρματα (στo 1.85 το Over 2.5)

Στην Bet365 θα βρείτε επιλογές για το Νικητή του Αγώνα, το Over/Under, το Goal/No Goal, τις Αγορές Ημιχρόνου, τους Σκόρερ, τις Κάρτες, και πολλά ακόμα ειδικά στοιχήματα.