*Δεύτερο ματς για τα πλέι οφ πρόκρισης στους ομίλους του Κόνφερενς Λιγκ. Παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας στους δύο αγώνες.

*Στο πρώτο ματς: Γκενκ – Αδάνα Ντεμίρσπορ 2-1 (77’ Αροκοντάρε, 90+3’ Μουνιός / 47’ Ακμπάμπα)

*Με χρήση VAR.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ (Τουρκία, 198)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 2-1 εκτός έδρας, από τη Γκενκ, για τα προκριματικά του Κόνφερενς Λιγκ. Στο 47’ ο Ακμπάμπα σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων, ενώ στο 77’ ο Αροκοντάρε ισοφάρισε σε 1-1. Στο 90+3’ ο Μουνιός ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους γηπεδούχους.

Η Αδάνα δε δείχνει να είναι στην ιδανική αγωνιστική κατάσταση το τελευταίο διάστημα, είναι ενδεικτικό ότι δεν έχει σημειώσει νίκη στα πρόσφατα τρία παιχνίδια που έχει δώσει. Δεν είχε υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα το περασμένο Σαββατοκύριακο, έρχεται από την ήττα στο Βέλγιο με τη Γκενκ (2-1), η οποία ήταν στις λεπτομέρειες, με ένα τέρμα των γηπεδούχων στις καθυστερήσεις.

Όσον αφορά το πρωτάθλημα, άρχισε με νίκη επί της Ρίζεσπορ (2-1) αλλά έχασε δύο πόντους εκτός έδρας, εναντίον της Ανκαραγκιουτσιού (1-1). Στο αγωνιστικό κομμάτι, επιστρέφει ο Ντιαγέ, όμως είναι εκτός λίστας οι Φεράτοβιτς, Καρακούς.

Αδάνα Ντεμίρσπορ Στατιστικά

*8 σερί παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*8/10 παιχνίδια είχαν over 2.5 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΚΕΝΚ (Βέλγιο, 148)

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 εντός έδρας, επί της Αδάνα Ντεμίρσπορ, για τα προκριματικά του Κόνφερενς Λιγκ. Στο 47’ ο Ακμπάμπα σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων, ενώ στο 77’ ο Αροκοντάρε ισοφάρισε σε 1-1. Στο 90+3’ ο Μουνιός ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους γηπεδούχους.

Η Γκενκ επέστρεψε στις επιτυχίες, με τη δύσκολη νίκη εναντίον της Αδάνα Ντεμίρσπορ (2-1) και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Κόνφερενς Λιγκ. Συνολικά, δεν διάγει τις καλύτερες μέρες της αγωνιστικά, διότι το ξεκίνημα στη σεζόν, έχει αρκετές απογοητεύσεις.

Υπέστη δύο ευρωπαϊκούς αποκλεισμούς, από τη Σερβέτ στο Τσάμπιονς Λιγκ και από τον Ολυμπιακό στο Γιουρόπα Λιγκ. Δεν είχε ματς πρωταθλήματος το περασμένο Σαββατοκύριακο, είναι αήττητη για τέσσερις αγώνες, με δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. “Πήγε καλά το πρώτο παιχνίδι, όμως τώρα θα είναι ένα διαφορετικό ματς”, δήλωσε ο τεχνικός της Γκενκ, Βράνκεν.

Όσον αφορά την αποστολή, είναι απώλειες ο δημιουργικός χαφ Τρεζόρ και ο εξτρέμ Πέιντσιλ. Επιστρέφει ο αρχηγός Χέινεν.