*Τον όμιλο συμπληρώνουν οι Άστον Βίλα και Ζρινιέσκι.

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΑΛΚΜΑΑΡ (ΟΛΛΑΝΔΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Φορτούνα Σιτάρντ, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Κλασιέ στο 45+1’ και το 2-0 ο Παυλίδης στο 49’. Το 3-0 πέτυχε ο Σιόβας με αυτογκόλ στο 82’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ντάντας στο 88’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Αλκμάαρ. Είχε τον έλεγχο στο ματς, πήρε προβάδισμα στο σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη «καθάρισε» το τρίποντο, βρίσκοντας δίχτυα ακόμα τρεις φορές.

Εμφανώς βελτιωμένη πρέπει να εμφανιστεί στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από τη τεράστια «γκέλα» της πρεμιέρας. Βρίσκεται πλέον υπό μεγαλύτερη πίεση, γι’ αυτό και είναι υποχρεωμένη να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα, ώστε να βρεθεί στις πρώτες θέσεις. Έχει ρυθμό, είναι εξαιρετική μεσοεπιθετικά, καθώς βρίσκει δίχτυα με άνεση σε όλες τις αναμετρήσεις της και ειδικά εντός έδρας, ενώ μάλιστα κράτησε το μηδέν στην εστία της στις τρεις από τις πέντε πρόσφατες.

Αλκμάαρ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΕΓΚΙΑ ΒΑΡΣΟΒΙΑΣ (ΠΟΛΩΝΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Γιαγκελόνια, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ναράνχο στο 13’ και το 2-0 ο Ιμάζ στο 29’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Λέγκια Βαρσοβίας. Δημιούργησε μεν ευκαιρίες, όμως ήταν εντελώς αναποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, αλλά οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν πλήρως αποτελεσματικοί, αφού σκόραραν με όσες από τις προσπάθειές τους βρήκαν στόχο.

Δεν αναμένεται να την πτοήσει η ήττα στο πρωτάθλημα, αφού ο στόχος της είναι να διπλασιάσει τις νίκες της στο Γιουρόπα Λιγκ. Η τεράστια νίκη που πήρε στην πρεμιέρα απέναντι στην κατά πολύ πιο δυνατή Άστον Βίλα (3-2), της έχει δώσει ψυχολογία και ταυτόχρονα πολλές ελπίδες για πρόκριση. Μπορεί να εκμεταλλευτεί σήμερα τους κενούς χώρους που αναμένεται να βρει, ώστε να σκοράρει πιο εύκολα, αλλά θα πρέπει να δείξει παράλληλα προσοχή στα δικά της αμυντικά καθήκοντα, αφού δέχεται συνεχώς γκολ.