*21η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Λωζάνη – Ζυρίχη 0-0

*GG & over 3,5 στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΖΥΡΙΧΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε (2-1) από την Γκρασχόπερς. Ο Κρασνίκι έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 20′, απάντησε ο Μπαμπούνσκι στο 72′. Την ανατροπή των δεδομένων έκανε ο Σουρπφ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δεν κατάφερε να… καθαρίσει την μπουγάδα στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι και το πλήρωσε ακριβά, στην εκπνοή των καθυστερήσεων! Η Ζυρίχη μπήκε δυνατά στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου, πήρε γρήγορα τα ηνία και σκόραρε στο 20′, προτού έχει δοκάρι σε σουτ του Κονσεϊσάο στον επιπλέον χρόνο του πρώτου ημιχρόνου.

Εντελώς διαφορετική υπόθεση το δεύτερο, υποχώρησε και πήρε παθητικό ρόλο, επιτρέποντας στους αντιπάλους της αφενός να ισοφαρίσουν, αφετέρου να “κλέψουν” τη νίκη στο τέλος. Συνέχεια στο αρνητικό σερί που “τρέχει” στη Σούπερ Λιγκ (0-2-3) έδωσε το συγκρότημα του Χένρικσεν. Στις δέκα τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές ηττήθηκε μόνο από τη Σερβέτ (2-0) στις 4 Νοεμβρίου (πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες).

ΖΥΡΙΧΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Δεν σκόραρε στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΩΖΑΝΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από τη Λουκέρνη. Ο Σένε με πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 20′. Τα δεδομένα ανέτρεψαν οι γηπεδούχοι με Ντορν (62′) και Ότιγκερ (89′). Με δέκα αγωνίζονταν μόλις από το 7′ η Λουκέρνη.

Βρέθηκε να αγωνίζεται με παίκτη περισσότερο πριν καν συμπληρωθούν 10′ στην έδρα της Λουκέρνης. Λίγο αργότερα πήρε προβάδισμα από την άσπρη βούλα του πέναλτι και αστόχησε σε τουλάχιστον δύο μεγάλες ευκαιρίες πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Πέταξε λευκή πετσέτα στο δεύτερο, δεν απείλησε σε κανένα σημείο αυτού, επιτρέποντας τους γηπεδούχους να πάρουν τον έλεγχο ανατρέποντας τα δεδομένα λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′! Ιδανική αυτόχειρας η Λωζάνη, γνώρισε τρίτη σερί ήττα και παραμένει χωρίς νίκη σε πέντε αγωνιστικές (0-1-4). Στις έξι τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Ζυρίχης έχει απολογισμό τρεις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες (σ.σ. δέχτηκε γκολ σε όλες). Εξέτισε ο Ντουσέν, τη θέση του πήρε ο Καμπλάν.