5η αγωνιστική

*Αναμέτρηση με χαρακτήρα ντέρμπι, γνωστό και ως “The Juvenal”, καθώς οι δυο ομάδες είναι από την ίδια πολιτεία.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μποταφόγκο, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 64ο λεπτό με τον Πίτα, δεχόμενη εν τέλει την ισοφάριση με πέναλτι στο 83′.

Δεν έχει πανηγυρίσει εδώ και πέντε παιχνίδια η Ζουβεντούδε, έχοντας τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες σε όλες τις διοργανώσεις. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαπτίστα φιλοξενήθηκε από τη Μποταφόγκο, με την οποία ήρθε ισόπαλη 1-1. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, βάση και τον ευκαιριών που είχαν οι δυο πλευρές στον αγωνιστικό χώρο.

Δεύτερος συνολικά βαθμός και πρώτος μετά τις δυο ήττες από Αμέρικα Μινέιρο (4-1 εκτός) και Κουιάμπα (0-1 εντός), οπότε και παραμένει χαμηλά, πραγματοποιώντας ένα κακό ξεκίνημα. Εξέτισε την τιμωρία του ο Βίτορ Μέντες και διεκδικεί θέση στο αρχικό σχήμα. Εκτός μάχης είναι οι Μάρλον, Ρικάρντο Μπουένο και Καπιξάμπα. Στο 50-50 η συμμετοχή του Όσκαρ Ρουίζ, αν δεν καταφέρει να αγωνιστεί, ο Τσίκο θα πάρει τη θέση του.

Ζουβεντούδε Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γκουαϊρένια, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 33ο λεπτό, για να φτάσει στην ισοφάριση με τον Βάντερσον στο 52′. Ένα λεπτό αργότερα, οι Παραγουανοί έμειναν με παίκτη λιγότερο.

Αήττητο σερί έξι αγώνων για την Ιντερνασιονάλ, με τρεις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες, σε όλες τις διοργανώσεις. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Μάνο Μενέσες φιλοξενήθηκε από τη Γκουαϊρένια, στα πλαίσια του Κόπα Σουνταμερικάνα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Αν και καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, βρέθηκε πίσω στο σκορ από ένα πέναλτι. Στην πορεία πίεσε και ισοφάρισε, ενώ παρότι απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα, δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω.

Κάπως έτσι, μοιράζεται την κορυφή του πέμπτου ομίλου της διοργάνωσης με τη Γκουαϊρένια, έχοντας αμφότερες από έξι βαθμούς. Στο πρωτάθλημα τώρα, έρχεται από το εντός 0-0 με την Αβαΐ, φτάνοντας τους επτά βαθμούς μετά από τέσσερις αγωνιστικές. Εκτός μάχης για τις επόμενες τρεις εβδομάδες θα παραμείνει ο Τάισον, που είναι και η πιο σημαντική απουσία. Τραυματίες και οι Καϊκέ Ρότσα και Τιάγκο Μπαρμπόσα.