22η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Βίλα Νόβα-Ζουβεντούδε 1-0

*11 από τα 12 μεταξύ τους παιχνίδια, συμπεριλαμβανομένων και των 10 πιο πρόσφατων, έχουν λήξει under 2,5.

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ζουβεντούδε κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Νοβοριζοντίνο, σκοράροντας με αυτογκόλ του Τζεοβάνε στο 45’, μόλις ένα λεπτό αφότου απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω αποβολής αντιπάλου.

Η Ζουβεντούδε κατάφερε να κερδίσει 1-0 εντός έδρας την Νοβοριζοντίνο, πετυχαίνοντας τρίτη σερί νίκη χωρίς να δεχθεί γκολ, πέμπτη στους οκτώ τελευταίους αγώνες που δεν χάνει. Μάλιστα έχει κρατήσει απαραβίαστη την εστία της για 418 καθαρά αγωνιστικά λεπτά, ενώ στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και τέσσερις αγώνες, με τρεις νίκες.

Συνεχίζει τη βαθμολογική της αναρρίχηση, έχοντας φτάσει στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, εκεί που μπορεί να βρεθεί με νίκη απόψε.

O επιθετικός Νταβίντ με το που γύρισε από τραυματισμό ένιωσε πάλι ενοχλήσεις και θα απουσιάσει, όπως και ο μέσος Ζάντσον με τον επιθετικό Ρουάν που είναι τιμωρημένοι. Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του αμυντικού Άλαν Ρουσέλ αν και μάλλον θα αγωνιστεί κανονικά.

Ζουβεντούδε Στατιστικά

*Εφτά σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*6/10 Ν/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βίλα Νόβα έχασε 0-1 εντός έδρας από την Σπορτ Ρεσίφε, χάρη σε ένα τέρμα του Λουτσιάνο Ζούμπα στο 69ο λεπτό, με την αντίπαλο της ελαφρώς καλύτερη, αν και θα μπορούσε να ισοφαρίσει προς το τέλος, όταν και είχε δοκάρι

Η Βίλα Νόβα ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Σπορτ Ρεσίφε, σε έναν αγώνα έξι βαθμών, με αυτή να είναι η τέταρτη ήττα της στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει.

Μοιάζει να την “καταράστηκε”΄κάποιος, αφού από τότε που ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αφού πλέον έχει πέσει στην όγδοη θέση, έναν βαθμό πίσω από την σημερινή της αντίπαλο.

Μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα, προχώρησε και σε αλλαγή προπονητή, με τον Μαρκίνιο Σάντος να αναλαμβάνει στη θέση του Κλαουντινέι Ολιβέιρα που αποχώρησε.
Παραμένει τελικά εκτός ο τραυματίας επιθετικός Κάιο Ντάντας, επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Ροντρίγκο Τζελάντο. .