10η αγωνιστική

*Αήττητη η Ατλέτικο Παραναένσε στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Ζουβεντούδε, έχοντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Φλουμινένσε, για το πρωτάθλημα. Το αυτογκόλ του Λούκας Κλάρο στο 32ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Ζουβεντούδε, μετά από δυο παιχνίδια, έχοντας από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαπτίστα υποδέχθηκε τη Φλουμινένσε, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Μπορεί να μην ικανοποίησε πλήρως με την απόδοση της, ωστόσο και πάλι ήταν καλύτερη από την αντίπαλό της, έστω και αν χρειάστηκε ένα αυτογκόλ για να πάρει το ματς.

Παρόλα αυτά, διατηρείται στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει δέκα βαθμούς, οπότε και καλείται να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες. Συμπλήρωσαν κάρτες και θα μείνουν εκτός οι Ουίλιαμ Ματέους και Ροντρίγκο Σοάρες, την ώρα που εξέτισε την τιμωρία του ο Γιούρι.

Ζουβεντούδε Στατιστικά

*2-3 Goals τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Σάντος, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 11ο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Πάμπλο (43′) και Λέο Μπαπτιστάο (αυτ. 56′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο 64′.

Από ένα αήττητο σερί πέντε αγώνων προέρχεται από την πλευρά της η Ατλέτικο Παραναένσε, μετρώντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λουίς Φελίπε Σκολάρι υποδέχθηκε τη Σάντος, με την οποία έμεινε στο 2-2. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δυο πλευρές.

Πρώτη απώλεια στο πρωτάθλημα, μετά τις δυο νίκες κόντρα σε Αβαΐ (2-1 εντός) και Κουιάμπα (0-1 εκτός), φτάνοντας παράλληλα τους 13 βαθμούς. Απουσιάζουν οι τραυματίες Τιάγκο Ελένο, Μάρλος, Μαρσέλο Σιρίνο και Βιτίνιο, ενώ στην εθνική ομάδα της Ουρουγουάης κλήθηκε ο Κανόμπιο. Συμπλήρωσε κάρτες ο Κρίστιαν.