*Αγώνας εξ αναβολής

*5/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ

Προηγούμενο ματς: H Ζουβεντούδε έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Φλουμινένσε, αν και βρέθηκε να χάνει από πέναλτι του Μαρσέλο στο 42’, ισοφαρίζοντας με τον Ζάντσον στο 67’.

Η Ζουβεντούδε, στο πρώτο παιχνίδι της μετά τις 29 Μαρτίου, όχι απλά απέφυγε την ήττα, έφερε 1-1 στο γήπεδο της Φλουμινένσε! Μάλιστα έδειξε χαρακτήρα, αφού χρειάστηκε να ισοφαρίσει.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ισοπαλία της, έκτη στους εννιά τελευταίους αγώνες της, όπου έχει μόνο μία νίκη σε αυτό το διάστημα, εντός έδρας επί της Κορίνθιανς.

Γενικά χάνει και κερδίζει δύσκολα, αφού μόνο Φορταλέζα και Ατλέτικο Μινέιρο έχουν περισσότερες ισοπαλίες από αυτήν. Αλλά έχουν και αγώνα παραπάνω!

Στην έδρα της έχει χάσει μόνο από την Ιντερνασιονάλ το 2024, με τέσσερις ισοπαλίες σε 10 αγώνες. Και αξίζει να σημειωθεί πώς το σημερινό παιχνίδι είναι το πρώτο που γίνεται στην πολιτεία της, μετά τις καταστροφικές πλημμύρες σε αυτήν!

Ζουβεντούδε Στατιστικά

*7/10 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*5/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Βιτόρια Μπαϊα, ανοίγοντας το σκορ με τον Βάγκνερ Λαβ στο 42ο λεπτό, τρία λεπτά αφότου απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Και σφράγισε τη νίκη της με τέρμα του Μπαράλας στο 69’.

Η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε κέρδισε και την Βιτόρια Μπαϊα με 0-2 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας την πρώτη της φετινή νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα, η οποία ήρθε μάλιστα μακριά από το γήπεδό της!

Γενικότερα φέτος τα πηγαίνει αρκετά καλά μακριά από την έδρα της, αν και έχει εννιά νίκες και μόνο μία ήττα και μία ισοπαλία στα 11 τελευταία παιχνίδια που έπαιξε εκτός!

Παρόλο που συνήθως τέτοια εποχή, μία νίκη είναι αρκετή για να βγάλει μία ομάδα από την πολύ δύσκολη θέση, αυτή είχε τόσο άσχημο ξεκινημα που ακόμη και μετά τη νίκη της, παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού. Και μόνο αν κερδίσει ξανά θα βγει εκτός αυτής, ούτε απλή ισοπαλία δεν φτάνει!