15η αγωνιστική

*Τον Ιούλιο του 2016 χρονολογείται η τελευταία νίκη της Ζετζιάνγκ κόντρα στη Γιατάι.

*Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν τα 6/8 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΖΕΤΖΙΑΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τη Σαντόνγκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε και τα τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο (14′, 20′, 43′).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Ζετζιάνγκ, μετά από τις τρεις διαδοχικές νίκες που πήρε κόντρα σε Κανγκτζού (0-1 εκτός), Ναντόνγκ (5-2 εντός) και Γουχάν (3-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζόρντι Βινιάλς φιλοξενήθηκε από τη Σαντόνγκ, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 3-0. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο (3-0) μέχρι την ανάπαυλα, προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν πέτυχε κάτι.

Βρίσκεται έτσι στην έκτη θέση της κατάταξης και στους 22 βαθμούς, ούσα παράλληλα στο -6 από την πρώτη πεντάδα. Επικράτησε στα 4/5 πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε ακόμη και μια ήττα.

Ζετζιάνγκ Στατιστικά

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα έξι τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΓΙΑΤΑΪ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Χενάν, για το πρωτάθλημα.

Αήττητο σερί τριών αγώνων για τη Γιατάι, έχοντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ξιέ Χούι υποδέχθηκε τη Χενάν, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Σε ένα αρκετά ανοιχτό ματς ανάμεσα τους, αμφότερες ήταν αρκετά άστοχες στην τελική προσπάθεια και δεν κατάφεραν το κάτι παραπάνω.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εκτός 2-2 με την Κινγκντάο, οπότε και βρίσκεται στο δεύτερο μισό της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 13 βαθμούς μέχρι τώρα. Πανηγύρισε ένα διπλό στις πέντε τελευταίες εξόδους της (1-2-2).