1η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών

*Το μακρινό 1987 οι δύο επίσημες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων, μέτρησαν από μία νίκη η καθεμία

*Σε φιλική αναμέτρηση το 2014 αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1

Ζενίτ – Κλαμπ Μπριζ στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΖΕΝΙΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ζενίτ επέστρεψε άμεσα στις νίκες για το πρωτάθλημα Ρωσίας, καθώς επικράτησε της Σότσι (3-1) εντός έδρας. Παρότι είχε “αέρα” δύο τερμάτων στο πρώτο μέρος, έδωσε δικαιώματα μετά τη μείωση του σκορ από τους φιλοξενούμενους. Νίκησε έπειτα από την εκτός έδρας ισοπαλία κόντρα στη Σπαρτάκ Μόσχας με σκορ 1-1, στο ντέρμπι κορυφής του πρωταθλήματος. “Συγκατοικούν” στην κορυφή της κατάταξης. Επτά νίκες και τρεις ήττες σε έντεκα ματς ο απολογισμός για το συγκρότημα του Σεργκέι Σέμακ. “Δεν είχαμε πολύ χρόνο να προετοιμαστούμε ύστερα από το ματς πρωταθλήματος, δύο ημέρες πριν. Σκεφτόμαστε ακόμα για την αρχική ενδεκάδα, μετά τις προπονήσεις που κάναμε”, δήλωσε αρχικά στη συνέντευξη τύπου ο Ρώσος τεχνικός

“Η Κλαμπ Μπριζ συνήθως παίζει με 4-3-3 αλλά ορισμένες φορές αλλάζει διάταξη σε 5-3-2. Συνεχίζουμε να μελετάμε τον αντίπαλο και αναζητούμε τρόπους να τους νικήσουμε”, συμπλήρωσε. Στο αγωνιστικό σκέλος, έχει να αντιμετωπίσει δύο σημαντικές απουσίες σε άμυνα και επίθεση. Ο Ντόουγκλας Σάντος είναι τιμωρημένος και δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής, ενώ ο Μάλκομ δεν προπονείται με την υπόλοιπη ομάδα λόγω τραυματισμού στο γόνατο. Ο Ζιρκόφ αναμένεται να πάρει θέση στο αριστερό άκρο της άμυνας και ο Ερόκιν αντί του Μάλκομ στο άκρο της μεσαίας γραμμής.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε με σκορ 3-1 τη Σότσι εντός έδρας στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 16’ ο Καραβάεφ σκόραρε για το 1-0 και στο 24’ ο Ερόκιν πέτυχε δεύτερο γκολ για το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 54΄ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά, όμως στις καθυστερήσεις ο Ντόουγκλας Σάντος, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΖΕΝΙΤ Στατιστικά

*4/5 ματς τελευταία με G/G (δες το στη betshop)

*3/5 παιχνίδια τελευταία με over 2.5 γκολ

*17 αγώνες δίχως ήττα ως γηπεδούχος

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κλαμπ Μπριζ έχει επιστρέψει στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος και βρέθηκε για πρώτη φορά φέτος στην κορυφή του πρωταθλήματος. Έστω, στην ισοβαθμία με τη Σαρλερουά, η οποία έχασε από τη Γκενκ. Η ομάδα του Κλεμάν από την πλευρά της, πήρε το βαθμό της ισοπαλίας ενάντια στη Σταντάρ Λιέγης (1-1) σ’ ένα ματς που μπορεί να προηγήθηκε, όμως το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Πρώτη απώλεια βαθμών έπειτα από πέντε συνεχόμενες νίκες, όμως δεν έχει υποστεί ήττα για έξι ματς στη Jupiler League. Η πρωταθλήτρια Βελγίου μπαίνει στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ για τρίτη συνεχή χρονιά.

“Αναλύουμε όλα τα παιχνίδια και τους αντιπάλους και ξέρουμε τι σχήματα και τακτικές χρησιμοποιούν. Έχουν μεγάλο ρόστερ και όχι μόνο έναν ή δύο παίκτες-κλειδιά. Ο κίνδυνος μπορεί να προκύψει από κάθε πλευρά”, είναι ο τεχνικός της Μπριζ, Φίλιπ Κλεμάν. Όσον αφορά την αποστολή, τα μαντάτα είναι άσχημα καθώς “χτυπήθηκε” από τον ιό Covid-19. Σε καραντίνα και εκτός αποστολής οι βασικοί Μινιολέ, Κοσουνού και Κρμέντσικ. Τιμωρημένος και ο έτερος στόπερ Ντελί. Δεν επηρεάζει η απουσία του Μίτροβιτς ο οποίος δεν έχει “γράψει” συμμετοχή φέτος. Ο Χόρβαθ θα πάρει θέση κάτω από τα δοκάρια και αν ο Κλεμάν παίξει με τετράδα στην άμυνα, το δίδυμο των στόπερ αναμένεται να είναι οι Μέχελε, Ρίκα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 στη Λιέγη, με αντίπαλο τη Σταντάρ στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 40’ ο Ντιάτα έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους για το 0-1 του ημιχρόνου. Η Σταντάρ έχασε πέναλτι στο 61’, όμως στο δεύτερο που κέρδισε στις καθυστερήσεις ο Γκαβορί ισοφάρισε για το τελικό αποτέλεσμα.