*3ος προκριματικός γύρος του Τσάμπιονς Λιγκ. Αγώνας ρεβάνς, σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Μετρούν 3/4 παιχνίδια με over 3.5 γκολ μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν πέρυσι στα πλέι οφ του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ με τη Μπούντε/Γκλιμτ να παίρνει την πρόκριση με μία νίκη και μία ισοπαλία.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στον επόμενο γύρο, θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Λουντογκόρετς – Ντινάμο Ζάγκρεμπ.

*Α’ ματς: Μπούντε/Γκλιμτ – Ζάλγκιρις 5-0

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιθουανία, 147)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 2-1 εντός έδρας, της Μπάνγκα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 6’ ο Κάσκεν αποβλήθηκε για τη Ζάλγκιρις. Στο 59’ ο Ουρέγκα σκόραρε για το 1-0 και στο 82’ ο Μιλίτσκοβιτς έκανε το 2-0. Στο 83’ ο Ζεμπράουσκας μείωσε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ζάλγκιρις αγωνίστηκε μετά από καιρό στο πρωτάθλημα και πήρε μια δύσκολη νίκη επί της Μπάνγκα (2-1) ενώ έπαιζε με αριθμητικό μειονέκτημα από το πρώτο δεκάλεπτο. Μόλις μία ήττα έχει υποστεί στα τελευταία δέκα ματς, όμως ήταν βαριά και ουσιαστικά τη στέλνει στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Δεν κατάφερε να προβάλει αντίσταση στην καταιγιστική εσχάτως Μπούντε/Γκλιμτ, έχασε με 5-0 και το θαύμα της πρόκρισης φαντάζει ακατόρθωτο.

Έκανε ήδη μια μεγάλη έκπληξη στον προηγούμενο γύρο, όταν απέκλεισε τη Μάλμε και μάλιστα με δύο νίκες χωρίς να δεχτεί γκολ. Πολύ καλή δουλειά από τον τεχνικό Τσεμπούριν, ο οποίος έχει φτιάξει ένα συγκροτημένο σύνολο που μπορεί να εκμεταλλευτεί κάθε ευκαιρία στην επίθεση. Πριν από τη Μάλμε, έπαιξε με τη Μπαλκάνι, την οποία απέκλεισε στην παράταση του δεύτερου αγώνα με σκόρερ τον Ογεβούσι στο 97’.

Ζάλγκιρις Στατιστικά

*4/6 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ

*5/6 ματς τελευταία έληξαν με No Goal

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΟΥΝΤΕ/ΓΚΛΙΜΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νορβηγία, 94)

Προηγούμενο ματς: Επιβλήθηκε της Οντ με σκορ 7-0, εντός έδρας, για το πρωτάθλημα. Στο 12’ και στο 44’ ο Πελεγκρίνο και στο 26’ και στο 45’ ο Βέτλεσεν διαμόρφωσε το 4-0 του πρώτου ημιχρόνου. Ξανά ο Βέτλεσεν στο 55’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0, στο 67’ ο Έσπεγιορντ το 6-0 και στο 78’ ο Σάλτνες σκόραρε για το τελικό 7-0.

Η Μπούντε/Γκλιμτ είναι… αφηνιασμένη το τελευταίο διάστημα και σκορπα ξανά τρόμο, εντός κι εκτός συνόρων. Την πείσμωσε η ήττα από τη Λίνφιλντ (1-0) στο πρώτο ματς του προηγούμενου γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ και από τότε, σε τέσσερα εντός έδρας παιχνίδια έχει σκοράρει 5+ γκολ στο καθένα. Τελευταία, συνέτριψε την Οντ (7-0) για την Eliteserien με Πελεγκρίνο και Βέτλεσεν σε τρομερή μέρα.

Πέμπτη διαδοχική επιτυχία για το συγκρότημα του Κνούτσεν, οι τέσσερις με μηδέν παθητικό παρά τον υψηλό ρυθμό και την έκταση των σκορ. Το 5-0 του πρώτου αγώνα εναντίον της Ζάλγκιρις την έχει στείλει ήδη στα πλέι οφ, αν δεν τα καταφέρει εκεί, θα παίξει ομίλους Γιουρόπα Λιγκ το οποίο συνιστά αναβάθμιση από τη συμμετοχή στο Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ πέρυσι. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός ο εξτρέμ Σολμπάκεν, οι Σέρι, Μούε, Μόρτεν Κόνραντσεν και Φετ.