*6η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν μπορεί να παρουσιαστεί ανταγωνιστική, τουλάχιστον μέχρι τον Ιανουάριο θα πάει έτσι, καθώς το ρόστερ της είναι ελλιπές και χαμηλού επιπέδου. Έχασε με… κατεβασμένα χέρια και στην έδρα της Ρόδου την περασμένη εβδομάδα, το τελικό 4-0 δεν αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης της κυριαρχίας του αντιπάλου, το ματς είχε τελειώσει απ’ το πρώτο ημίχρονο. Ήταν η τέταρτη ήττα σε ισάριθμα ματς για τη Ζάκυνθο, η τρίτη μέσα στο γήπεδο, καθώς υπήρξε και το 0-3 άνευ αγώνα με τον Λεβαδειακό. Θετική είδηση η δικαίωση στην Επιτροπή Εφέσεων, που όρισε ξανά τα ματς με Καλλιθέα και Απόλλων Πόντου.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 κόντρα στη Ρόδο. Στο 2-0 το ημίχρονο με τα γκολ των Σταματελόπουλου και Μαρκόφσκι, στο 74’ το 3-0 ξανά απ’ τον Σταματελόπουλο, το τελικό 4-0 ήρθε στο 85’ απ’ τον Αδαμάκη.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 4/4 ΝG στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Under 2.5 τα 2/3 παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ήρθε ο πρώτος πόντος για την Επισκοπή, τον πήρε στο εντός έδρας τοπικό ντέρμπι με τα Χανιά. Ο αντίπαλος ήταν πιο κινητικός, προηγήθηκε, όμως στο αμέσως επόμενο λεπτό η Επισκοπή βρήκε την απάντηση. Το ματς δεν είχε τρομερό ρυθμό, ο δυνατός αέρας δυσκόλεψε τις δύο ομάδες. «Τα παιδιά έδειξαν πάρα πολύ μεγάλη αγωνιστικότητα, άξιζαν σε τέσσερα παιχνίδια πολλούς περισσότερους βαθμούς. Κανονικά δεν πανηγυρίζουμε τις ισοπαλίες, αλλά αυτή ισοδυναμεί με νίκη», είπε ο κόουτς Βέλιτς.

Είχαν προηγηθεί 4/4 ήττες με Καραϊσκάκη (0-1), Εργοτέλη (1-0), Αστέρα Βλαχιώτη (0-1) και Διαγόρα (1-0). Έμειναν εκτός οι Ανδρικόπουλος, Σουμπασάκης, Καλαντζής, Εμπόι και Καραγιάννης, η αποστολή: Καλογεράκης, Ψαρράς, Τασιούλης, Μπαρμπόσα, Γκονζάλβες, Θεοδώρου, Τσάβος, Πολυχρόνης, Ντεμέτριους, Όρκας, Τριντάντε, Γκουέντες, Κουκούλης, Νοικοκυράκης, Σκόνδρας, Πέτρου, Γεωργούσης, Σταθόπουλος, Νταρζίσιο, Πανουργιάς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στα Χανιά. Στο 69’ το 0-1, ισοφάρισε ο Νοικοκυράκης για την Επισκοπή στο 70’.